Spektakl na Old Trafordu: Trijumf Đavola u režiji Ronalda!

Premier League 2. dec. 202123:14 > 23:378 komentara
Cristiano Ronaldo
Andrew Yates Sportimage via Guliver Image

Fudbari Mančester Junajteda pobedili su Arsenal u izuzetno uzbudljivom derbiju 14. kola Premijer lige rezultatom 3:2.

Arsenal je vodio na Old Trafordu, a zatim je Junajted preokrenuo. Usledilo je novo poravnanje rezultata, pa tačka na meč iz jedanaesterca u režiji Kristijana Ronalda, koji je došao do tačno 801 gola u karijeri.

Pobeda Crvenih đavola kod kuće u ligi posle skoro dva meseca kao dobra uvertira za novog menadžera Ralfa Rangnika.

SofaScore

Spektakl je počeo komičnim vođstvom Arsenala u 13. minutu. Kod kornera gostiju, Fred je nespretno nagazio Davida de Heu, koji je ostao da leži na gol liniji. Lopta se u nastavku akcije odbila do Emila Smit-Roua, a desetki Tobdžija nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu.

Sve je u tom trenutku zaustavljeno, čekao se prekršaj u korist golmana Junajteda, ali je utvrđeno da za to nema osnova, pa je gol priznat.

Na novi pogodak čekalo se do finiša poluvremena kad su domaći poravnali rezultat. Fred se iskupio za pomenutu situaciju i sjajno uposlio Bruna Fernandeša u šesnaestercu za rutinsku egzekuciju.

Bila je to najava goleade u nastavku, iz koje su Đavoli izašli kao pobednici. Zasluge za to idu dvostrukom strelcu Kristijanu Ronaldu.

Portugalac je u 52. doneo preokret domaćima 800. pogotkom u karijeri na asistenciju Markusa Rašfroda.

SofaScore

Samo dva minuta kasnije Martin Edegor izjednačio na 2:2, posle povratne lopte Gabrijela Martinelija, da bi Kristijano u 70. iz penala pogodio za veliku radost navijačima na Old Trafordu.

Do kraja utakmice viđena je još po jedna šansa na obe strane, ali su nedovoljno precizni u završnici bili Pjer-Emerik Obamejang i Bruno.

Junajted je sedmi na tabeli sa 21 bodom. Arsenal je peti sa 23.