Spektakl u derbiju: Četiri gola i remi Lisica i Đavola

Fudbal - video 26. dec 202015:21 > 15:53 47 komentara
Pool/Getty Images

Fudbaleri Lestera i Mančester Junajteda remizirali su u derbiju 15. kola Premijer lige rezultatom 2:2.

Junajted je dva puta vodio na King Pauer stadionu, golovima Markusa Rašforda u 23. i Bruna Fernandeša u 79. minutu, ali su Lisice uspevale u oba navrata da nadoknade zaostatak i na kraju osvoje bod pogocima Harvija Barnsa u 31. i Džejmija Vardija u 85.

Posle takvog ishoda, ekipa Brendana Rodžersa ostaje druga sa 28 bodova, a tim Olea Gunara Solšera treći sa 27, uz meč manje.

Uvodni meč „Boksing deja“ bolje su otvorili gosti i već u drugom minutu su mogli do prednosti. Bruno je sjajno centrirao do Rašforda, koji je glavom sa pet metara gađao preko prečke.

Ono što je engleski napadač propustio tada nije u 23. minutu. Posle solo akcije Džejmsa po desnoj strani, lopta je stigla do Bruna, koji je maestralno proigrao Rašforda za rutinsku egzekuciju.

Nije dugo trajalo slavlje Crvenih đavola, pošto se na izjednačujući pogodak Lisica čekalo osam minuta. Barns je povukao loptu i raspalio sa dvadesetak metara pored nemoćnog Davida de Hee.

I u drugih 45 minuta, Junajted je bio konkretniji rival. Rašford je u 60. minutu mogao da vrati prednost svom timu, ali mu je Kasper Šmajhel sjajno zaustavio udarac, a potom je gol Antonija Marsijala poništen zbog ofsajd pozicije.

Bila je to najava onoga što je usledilo u 79. minutu. Svega nekoliko trenutaka pošto je ušao u igru, Edinson Kavani je pasom izbacio Bruna u situaciju jedan na jedan sa Šmajhelom, iz koje je Portugalac umešno pogodio dalji ugao.

Delovalo je tada da će Junajted upisati nova tri boda, ali je svega šest minuta kasnije Vardi iskoristio asistenciju Ajosea Peresa i udarcem sa sedam metara postavio konačan rezultat.

Lester u narednoj rundi u ponedeljak gostuje Kristal Palasu, Junajted dan kasnije dočekuje Vulverhempton.