Spektakularni Lids zgazio Lester

Premier League 31. jan 202117:003 komentara
Patrik Bamford
Photo by Molly Darlington - Pool/Getty Images

Fudbaleri Lidsa slavili su protiv Lestera rezultatom 3:1 u meču 21. kola Premijer lige.

U jednom od najboljih mečeva ove sezone u Premijer ligi ekipa MArsela Bijelse ostvarila je šestu pobedu u gostima i sprečila ekipu Lestera da se vrati na drugo mesto na tabeli.

Utakmica je počela u fantastičnom tempu, posle nekoliko šansi na obe strane, prvi se u listu strelaca upisao Harvi Barns, koji je postigao sedmi gol u sezoni. Asistent je bio Medison.

Jedan od najboljih igrača na početku utakmice Stjuart Dalas izjednačio je samo dva minuta kasnije, na asistenciju Bamforda.

Do kraja poluvremena dva gola su opravdano poništena uz asistenciju VAR tehnologije, a nekoliko puta bravuroznim intervensijama Kasper Šmajhel je čuvao svoju mrežu.

U drugom poluvremenu Rodžers je promenio formaciju u odbrani, ušao je Sojundžu i prešli su na trojicu u zadnjem redu i izgledalo je da Lester najzad parira protivniku i konstantnom pritisku na gol.

Ipak, posle greške u iznošenju lopte Lestera Rafinja je divnom asistencijom omogućio Patriku Bamfordu da postigne prekrasan gol, 11. u sezoni.

Najbolji strelac gostiju je posle kontre Lidsa i nekoliko bravuroznih dodavanja nesebično dodao Harisonu, kome je to peti gol u sezoni, da postavio konačnih 1:3.