Spursi izgubili, Everton pobedio: Ko će u Evropu?

Premier League 19. maj 202120:58 > 23:124 komentara
Pool/Getty Images

Fudbaleri Aston Vile pobedile su Totenhem na strani posle preokreta sa 2:1 u 37. kolu Premijer lige i dodatno zakuvali borbu za Ligu konferencije u kojoj se nalaze Spursi, Everton i Arsenal. Uoči poslednje runde, prva dva tima su na 59 bodova i zauzimaju sedmo i osmo mesto, dok je Arsenal deveti sa 58.

Posle gola Stivena Bergvajna u osmom minutu, delovalo je da bi Totenhem mogao do četvrtog uzastopnog trijumfa na svom stadionu. Ipak, radost nekoliko hiljada navijača kratko je trajala.

Već u 20. je Serhio Regilon postigao neverovatan autogol za poravnanje, da bi Oli Votkins u 39. doneo preokret timu iz Birmingema.

Ispostavilo se da je napadač gostiju postavio tada i konačan rezultat, pošto su u nastavku mreže mirovale. Po nekoliko dobrih prilike imali su i jedni i drugi. Za Totenhem su ih propustili Bergvajn i Hari Kejn, a za Vilu Votkins i Karni Čukvuemeka, koji je zatresao stativu u nadoknadi vremena.

Spursi u poslednjoj rundi gostuju Lesteru, koji se bori za Ligu šampiona. I Aston Vila na zatvaranju sezone ima rivala kojem je neophodna pobeda za LŠ. U pitanju je ekipa Čelsija, koja gostuje na Vila parku.

Everton je na Gudisonu savladao Vulverhempton rezultatom 1:0, pogotkom Ričarlisona u 48. minutu iz jedine prave šanse na utakmici koja nije donela previše uzbuđenja.

Karamele su trijumfom sačuvale šansu da izbore Ligu Evrope. Uoči poslednje runde i gostovanja Mančester Sitiju imaju isti broj poena kao Totenhem, a jedan više od Arsenala. Vukovi ostaju 12. sa 45 poena.

Njukasl je kod kuće dobio prežaljeni Šefild Junajted minimalnim rezultatom u meču bez rezultatskog značaja. Strelac je bio Džo Vilok u 45+4. minutu.

Svrake poslednje kolo čekaju na 15. poziciji sa 42 boda. Oštrice su poslednje sa 20.