Sterlingov gol dovoljan Sitiju

Fudbal - video 19. dec 202017:55 > 17:55 4 komentara
Rahim Sterling
Reuters/Naomi Baker

U subotnjem derbiju u okviru 14. kola Premijer lige Mančester siti upisao je tri boda na gostovanju Sautemptonu.

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na gostovanju Sautemptonu minimalnim rezultatom 1:0.

Gol koji je rešio ovaj duel postigao je već u 16. minutu Rahim Sterlong na asistenciju Kevina de Brujnea.

Na igru domaćih uticala je i povreda Denija Ingsa koji je morao da napusti teren u 41. minutu.

Više prilika imao je Siti, ali kada je trebali Ederson je na svom golu reagovao koncentrisano i sigurno i na taj način je doprineo pobedi svog tima. Još jednom se Pep Gvardiola hvatao za glavu pored aut linije zbog izostanka realizacije u pojedinim napadima, ali svakako će biti zadovoljan upisanim trijumfom.

Posle šeste pobede u 13 odigranih utakmica Siti je peti na tabeli sa 23 boda, jednim manje od Svetaca koji su četvrti na tabeli sa svih 14 odigranih mečeva.

U sledećem kolu Mančester siti dočekaće Njukasl, a Sautempton ide u goste Fulamu.