Štoperi Sitija nadskočili Vest Hem

Fudbal - video 27. feb 202115:32 1 komentar
Mančester Siti
Clive Brunskill/Getty Images

Mančester Siti je savladao Vest Hem u prvoj utakmici 26. kola Premijer lige rezultatom 2:1. Bila je to 20. vezana pobeda Građana u svim takmičenjima.

U 30. minutu je Ruben Dijaš doneo prednost sitiju nakon centaršuta Kevina De Brujnea.

Izjednačio je Vest hem dva mintua pre karaja prvog poluvremena, strelac je bio Majkl Antonio na asistenciju Džesija Lingarda. Golu Čekićara je prethodila greška Sitija na sredini terena, a bio je to tek treći primljeni gol građana na Etihadu u poslednjih 15 utakmica.

Siti je poveo ponovo u drugom poluvremenu preko Džona Stonsa. Igrao se 68. minut.

Dobru šansu je Vest hem imao na samom kraju meča, ali Diop nije realizovao tu priliku.

Sitiju je ovo 14. vezana pobeda u Premijer ligi i tim Pepa Gvardiole je tako za još jedan korak bliži osvajanju titule. Već u utorak građani dočekuju Vulverhempton, dok narednog vikenda na Etihadu igraju i sa Mančester Junajtedom.