Sučićev evrogol Barsi, Tadić preslišao Lids, pogodio Džeko

Luka Sučić Salzburg Barcelona
Print screen/Sport Klub

Pored kvalifikacija za evropske kupove, širom Starog kontinenta igrane su prijateljske utakmice. Posebnu pažnju privukao je meč na Red Bul Areni gde je osmostruki uzastopni šampion Austrije Salcburg pobedio Barselonu sa 2:1.

Salcburg je sasvim zaslužno savladao Barselonu na svom terenu iako je do pobede došao u poslednjem 90. minutu. Slavio je sa 2:1, a moglo je da bude i ubedljivije da je naturalizovani Švajcarac Noa Okafor iskoristio jednu od mnogobrojnih šansi, pogotovo u prvom poluvremenu.

Salcburg je poveo efektnim golom 18-godišnjeg Hrvata Luke Sučića. Talentovani momak rodom iz Linca savladao je golmana Neta preciznim udarcem sa preko 25 metara.

Barselona je izjednačila u 82. minutu preko Martina Brajtvajta, koga je lopta srećno zakačila posle šuta Seržinja Desta i prevarila golmana Salcburga.

Ipak, u poslednjim trenucima meča 20-godišnji Amerikanac Brenden Aronson uspeva da ubaci loptu u mrežu Katalonaca pošto je prethodno još jedan talentovani fudbaler Junior Čukvubuike Adamu pogodio stativu.

Fudbaleri Barselone igrali su na ovom meču u neobičnim svetlo ljubičastim dresovima.

Salcburg Barselona

Naravno, Lea Mesija nije bilo u timu. Slavnom Argentincu je prošle sezone istekao ugovor, ali katalonski mediji najavljuju da će on potpisati novi ugovor do 2026. godine čim se vrati sa produženog godišnjeg odmora.

Džeko za Murinja

Roma je kao gost pobedila u Portugalu ekipu Belenenseša sa 3:1. Vodeći gol za novu ekipu Žozea Murinja postigao je Edin Džeko, a u startnoj postavi domaćina bio je Andrija Luković.

Lacio je razočarao protiv nemačkog trećeligaša Mepena. Odigrao je samo 1:1. Kapitensku traku nosio je Sergej Milinković-Savić, u staetnoj postavi bio je i Adam Marušić, a u drugom poluvremenu zaigrao je i novajlija iz Čukaričkog 21-godišnji defanzivac Dimitrije Kamenović.

Ajaks i Dušan Tadić bili su ubedljivi u Amsterdamu protiv Lids Junajteda – 4:0. Već posle prvog ppoluvremena Holanđani su imali tri gola prednosti.  Tadić je bio assitent kod drugog pogotka, a strelci su bili Klasen u 2, Šurs u 28, Gravenberh u 43. i Danilo u 85. minutu.

Rezultati prijateljskih utakmica: Visla – Napoli 1:2, Fenerbahče – Dinamo Kijev 1:1, Salcburg – Barselona 2:1, Belenenseš – Roma 1:3, Sautempton – Levante 1:0, Ajaks – Lids Junajted 4:0, Kadiz – Atletiko Madrid 1:1 (penalima 4:2)…