Šumari kaznili promašaje Sitija, Sveci šokirali Čelsi

Mančester Siti Manchester City's Bernardo Silva scores their first goal Premier League - Nottingham Forest v Manchester City
Action Images via Reuters/Peter Cziborra (Bernardo Silva postiže gol za Siti)

U Engleskoj je u udarnom terminu odigrano šest utakmica 24. kola Premijer lige. Dogodilo se nekoliko velikih iznenađenja. Pobede su zabeležili Sautempton, Fulam, Everton i Bornmut.

Premijer liga

Šampion Mančester Siti gostovao je na Siti Graundu gde je igrao samo nerešeno 1:1 protiv domaćeg Notingem Foresta.

Poveli su Građani u 41. minutu, gol je postigao Portugalac Bernardo Silva nakon fantastičnog udarca sa ivice šenaesterca.

U 67. minutu obrukao se prvi strelac lige Norvežanin Erling Holand, prvo je pogodio prečku, a kad mu se lopta vratila sa samo pet metara poslao je nebu pod oblake.

I kako to obično biva, kazna je usledila u 84. minutu, strelac je bio Kris Vud samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru.

Nakon ovog remija ekipa Pepa Gvardiole nije uspela da se vrati na čelo tabele. Zaostaje dva boda za vodećim Arsenalom i ima utakmicu više odigranu.

Veliko iznenađenje na Stamford Bridžu! Gostovao je poslednjeplasirani Sautempton i slavio sjajnim pogotkom kapitena Džejmsa Vorda-Prauza iz slobodnog udarca u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Čelsi Sautempton - Sesar Aspilikueta i Džejms Vord-Prauz James Ward-Prowse of Southampton is challenged by Cesar Azpilicueta of Chelsea during the Premier League match between Chelsea FC and Southampton FC at Stamford Bridge on February 18, 2023 in London, England. Chelsea FC v Southampton FC - Premier League
(Photo by Julian Finney/Getty Images) – Sesar Aspilikueta i Džejms Vord-Prauz

Čelsi je napadao u drugom poluvremenu, veliku priliku imao je Rahim Sterling, ali je na gol liniji reagovao Francuz Pero i sprečio pogodak.

U 75. minutu fudbaler gostiju Seku Mara pokušao je da šutira „makazicama“ i bukvalno je nokautirao Sesara Aspilikuetu.

U duelu dva najprijatnija iznenađenja u ligi Fulam je gostovao Brajtonu bez povređenog golgetera Aleksandra Mitrovića i uspeo da ostvari veliki trijumf golom rezervnog igrača Izraelca Manora Solomona u 88. minutu. Saša Lukić nije ulazio u igru.

Everton je u derbiju začelja savladao na Gudison Parku ekipu Lidsa neobičnim pogotkom kapitena Šejmusa Kolmana tako što je poslao loptu u bliži ugao i iznenadio golmana gostiju Melijea.

U još jednom derbiju začelja Bornmut je slavio u gostima protiv Vulvsa. Strelac je na startu drugog poluvremena bio Markus Tavernije.

U londonskom obračunu između Brentforda i Kristala Palasa nije bilo pobednika. Poveli su gosti golom Eberečija Ezea udarcem glavom nakon centaršuta Mišela Olisea, izjednačio je Vitali Janelt u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Rezultati i strelci: Brentford – Kristal Palas 1:1 (Janelt 90+6 – Ebereči Eze 69), Brajton – Fulam 0:1 (Salomon 88), Čelsi – Sautempton 0:1 (Vord-Prauz 45+1), Everton – Lids 1:0 (Kolman 65), Notingem Forest – Mančester Siti 1:1 (Kris Vud 84 – Bernardo Silva 41), Vulverhempton – Bornmut 0:1 (Tavernijer 47)

U prvoj utakmici subotnjeg programa Arsenal je nakon velikog preokreta pobedio kao gost Aston Vilu sa 4:2.

Subotnji program završava se derbijem na Sent Džejms Parku gde se sastaju domaći Njukasl i Liverpul (18.30).