Sve bliže tituli: Građani slavili protiv Kristal Palasa

Fudbal - video 1. maj 202115:24 > 15:41 2 komentara
Julian Finney, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Kristal Palas rezultatom 2:0 u utakmici 34. kola Premijer lige i tako napravili korak bliže do titule.

Građani su do pobede stigli rutinski, bez većih poteškoća, a ukoliko u nedelju Liverpul pobedi Mančester Junajted, njegov gradski rival će automatski moći da slavi prvo mesto na tabeli.

Do prvog pogotka se čekalo do 57. minuta kada je Serhio Aguero primio loptu u šesnaestercu, koju je poslao Benjamin Mendi, a onda je lagano šutirao u levi ugao. Argentincu je ovo bio 182. gol u Premijer ligi, a 255. pogotak u celokupnoj evropskoj karijeri, pošto je u Primeri postigao 73 gola. Ofanzivac se sada nalazi na 15. mestu liste večitih golgetera.

Samo dva minuta kasnije Feran Tores je na rubu šesnaesterca primio odbijenu loptu i odatle jako šutirao, ponovo u levu stranu, a golman Kristal Palasa Guaita ponovo je bio nemoćan…

Utakmica između Mančester Junajteda i Liverpula igra se u nedelju od 17.30, a direktan prenos možete gledati na Sport Klubu 1.