Sve je lako kada uđe Žota, Redsi slavili na Emirejtsu

Fudbal - video 3. apr 202122:52 > 22:54 13 komentara
Dijogo Žota
REUTERS/Catherine Ivill

U derbiju 30. kola Premijer lige fudbaleri Liverpula slavili su na gostovanju Arsenalu i pobedu upisali rezultatom 3:0.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Liverpula koji je kontrolisao meč, napadao, ali nije došao do gola.

Najbolju priliku imao je nakon nešto više od pola sata igre Džejms Milner, ali je njegov odličan šut otišao pored gola.

Prvi deo meča obeležila je i povreda Kirana Tirnija koji nije mogao da izdrži ni nekoliko minuta nadoknade već je zamenjen pre odlazak na odmor.

U sličnom ritmu nastavljeno je i drugo poluvreme, a potrebnu svežinu u igru gostiju doneo je svojim ulaskom na teren Dijogo Žota.

Nije Portugalac na terenu proveo ni tri minuta kada je na dodavanje Trenta Aleksandera-Arnolda glavom između dvojice igrača Arsenala poslao loptu iza Lenovih leđa.

Nova četiri minuta protekla su između prvog i drugog gola. Mohamed Salah bio je strelac novog lepog gola za goste.

Dijogo Žota je pokazao da je u sjajnoj formi nakon povrede zbog koje je propustio 18 utakmica i nastavio je golgeterski niz započet tokom reprezentativne pauze. Zatresao je mrežu još jednom u 82. minutu. Ovo mu je treći gol protiv Arsenala ove sezone. Ovoga puta asistirao mu je Sadio Mane.

Liverpul je nakon subotnjeg trijumfa Mančester sitija protiv Lestera i matematički izgubio svaku šansu za odbranu titule, ali mu je kiks Čelsija protiv Vest Bromvič Albiona otškrinuo vrata borbi za top četiri poziciju.

Nakon 14. pobede u sezoni Liverpul na petom mestu ima 49 bodova, samo dva manje od Čelsija, ali isto bodova koliko ima Vest Hem sa utakmicom manje i samo jedan više od Totenhema koji takođe ima meč manje.

Arsenal je na devetom mestu sa 42. boda, četiri manje i dva meča više od Evertona.

U narednom kolu, 10. aprila Liverpul će dočekati Aston Vilu, a Arsenal dan kasnije gostuje Šefild junajtedu.