Sveci prekinuli niz Građana i uzeli bod lideru

Fudbal - video 22. jan 202220:25 > 21:04 7 komentara
Sautempton, Mančester siti
REUTERS/Dylan Martinez

U poslednjem subotnjem meču odigranom u okviru 23. kola Premijer lige Sautempton i Mančester siti odigrali su nerešeno 1:1. Sautempton je tako prekinuo niz od 12 vezanih pobeda ekipe Pepa Gvaridole.

Tek što je meč počeo, već u sedmom minutu, Sautempton stiže do prednosti. Lep gol postigao je Kajl Voker-Praus. Bio mu je ovo prvi gol u Premijer ligi nakon 68 nastupa.

Napadao je Mančester siti, imao dve odlične prilike da dođe do izjednačenja pre odlaska na pauzu, oba puta preko Rahima Sterlinga, ali rezultat se nije menjao.

Sautempton je još jednom tresao mrežu gostiju u prvom delu meča, ali je Armando Broja bio u ofsajdu.

Građani su u drugo poluvreme ušli još agresivnije, nizali su se napadi, pogađali su stative, ispuštali neverovatne prilike i na kraju im se sve to isplatlo.

Igrao se 65. minut kada je Kevin de Brujne sjajno izveo slobodan udarac a Ajmerik Laport odlično skočio i poslao loptu u mrežu.

Tražili su gosti penal u 78. minutu, gledao je sudija i snimak, ali se ispostavilo da je prekršaj bio van kaznenog prostora.

Kontrolisao je Siti meč tokom celog drugog poluvremena, ali Sautempton je uspeo da odoli svim naletima gostiju.

SofaScore

Na prvom mestu na tabeli nakon tek petog meča u sezoni u kome nisu uspeli da dođu do pobede Građani imaju 57 bodova iz 23 utakmice. Liverpul im je prvi pratilac sa 12 bodova, ali i dva meča manje.

Sautempton iz 22 meča ima 25 bodova i sada je 12. na tabeli.