Svonsiju derbi Čempionšipa protiv Noriča

Fudbal - video 5. feb 202123:11 0 komentara
Svonsi
REUTERS/Andrew Couldridge

U derbiju 28. kola Čempionšipa i čitave sezone, duelu dve prvoplasirane ekipe, Svonsi je na svom terenu savladao Norič 2:0 i time otvorio bitku za prvo mesto.

Norič je u utakmicu ušao sa liderskog mesta i pet bodova više, ali uz utakmicu više od Svonsija. Međutim, domaćin je uspeo da ispuni misiju, ostvari pobedu i dođe u situaciju da pobedom u zaostalom meču preuzme sam vrh.

Domaćin je do vođstva došao u finišu prvog poluvremena, pošto je Aju u 42. minutu postigao gol. Tim rezultatom otišlo se na odmor. Ako se može reći da Svonsi nije mnogo vremena ostavio Kanarincima da odgovore do velikog odmora, onda su im zadali i drugi, još jači udarac već na samom startu drugog dela. Hurihejn je u 48. minutu duplirao prednost i jasno je bilo da će se Norič teško vratiti. I nije uspeo, tako da su bodovi ostali u Velsu.

Norič je i dalje prvi na tabeli sa 55 bodova, ali samo dva više u odnosu na Svonsi, koji ima i utakmicu manje. Brentford je takođe u prilici da preuzme vrh jer ima četiri boda manje od lidera i čak dve utakmice manje.