Terijeri ozbiljno zagrizli – na trećem mestu u Čempionšipu

Fudbal - video 11. apr 202222:47 > 22:57 0 komentara
Hadersfild, Luton
xMartinxRickettx 66349624 via Guliver

U engleskom Čempionšipu u ponedeljak je na programu bila samo jedna utakmica 41. kola – Hadersfild je u sudaru dva „Tauna“ bio bolji od Lutona na domaćem „Džon Smit stadionu“ rezultatom 2:0 (0:0).

„Terijeri“ su ovom pobedom došli do 69 bodova, četiri manje od Bornmuta, koji je drugi na tabeli, ali ima i dve utakmice manje. Prvi i drugi tim direktno idu u Premijer ligu naredne sezone, dok ekipe od trećeg do šestog mesta igraju plej-of.

Čempionšip:

Luton je poražen posle četiri kola i pao je na peto mesto sa 65 bodova.

Meč je bio pun tenzija, što je i za očekivati jer je ulog veliki – obezbeđivanje što bolje pozicije za borbu za plasman u elitni rang engleskog fudbala.

U 59. minutu domaćin dolazi do vođstva – Džonatan Rasel pogađa na asistenciju Španca Pipe. Veliku priliku za izjednačenje propuštaju gosti 11 minuta kasnije – Ilajdža Adebajo nije iskoristio penal.

Pokušavao je Luton do kraja utakmice, ali nije imao snage da ponovo pripreti, a konačan rezultat 2:0 postavio je u 89. minutu Senegalac Muamadu-Nabi Sar, kojem je asistirao Sorba Tomas.

U sledećem kolu Hadersfild dočekuje Kvins Park Rendžers, a Luton očekuje još jedan derbi – u goste im dolazi Notingem Forest. U narednom Utakmice Čempionšipa pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.