Tilemans i Vardi srušili Junajted, Siti siguran

Fudbal - video 16. okt 202117:57 > 19:15 23 komentara
Lester
Reuters/Carl Recine

U terminu od 16 časova, u okviru osmog kola Premijer lige odigrano je pet mečeva. Pobede su upisali Lester, Mančester siti i Sautempton i Vulverhempton. Norič i Brajton igrali su bez golova.

Fudbaleri Lestera savladali su Mančester junajted rezultatom 4:2 u meču punom preokreta, sjajnih prilika, odličnih odbrana i još boljih golova.

Mančester junajted došao je do prednosti na King pauer stdionu fenomenalnim golom Mejsona Grinvuda u 19. minutu.

Nakon pola sata igre Lester uzvraća udarac. Veliku grešku napravio je kapiten Hari Megvajer koji se konačno vratio na teren posle povrede, a Juri Tilemans je to iskoristio na sjajan način i lobovao Davida de Heu.

Imala su oba tima nekoliko dobrih prilika nakon postignutih golova, a posebno je bilo „živo“ u finišu meča. Na odličnu šansu Kristijana Ronalda odgovorio je Patskon Daka, ali je De Hea sjajno odbranio nogama.

Nije ništa mogao De Hea u 78. minutu kada je Kaglar Sujundžu zatresao mrežu. Proveravao je VAR ovu situaciju, a gol je priznat i Lisice su došle do prednosti.

Uspeo je Junajted da dođe do izjednačenja. Sa polovine terena je lopta poslata ka Markusu Rašfordu koji sjajno brani poziciju, namešta se i pogađa za 2:2.

Ali, nije radost gostiju trajala ni minut. Tek što se krenulo sa centra Džejmi Vardi vraća prednost domaćinu. Niko nije očekivao da Vardi uopšte šutne ka golu, ali to mu se isplatilo.

Pobedu Lestera potvrdio je Patson Daka golom u prvom minutu nadoknade.

Mančester siti ostaje na 14 bodova, to je sada dovoljno za peto mesto na tabeli. Lester sa 11 bodova sada stoji na 11. mestu.

SofaScire grafika, Lester
SofaScore

Mančester siti je na svom terenu savladao Barnli rezultatom 2:0.

Građani su poveli nakon samo 12 minuta golom Bernarda Silve.

Bolju i aktivniju igru Siti je krunisao drugim golom. Igrao se 70. minut kada se u strelce upisao Kevin de Brujne.

Siti sada na drugom mestu na tabeli ima 17 bodova, jedan manje od Liverpula. Barnli je pretposlednji sa svega tri osvojena boda.

Aston Vila je pred svojim navijačima ispustila 2:0 protiv Vulverhemptona koji je na kraju slavio rezultatom 3:2.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a nakon samo tri minuta u nastavku Deni Ings trese mrežu i donosi Aston Vili prednost.

Svega 20 minuta kasnije Aston Vila dolazi do dva gola prednosti. Strelac je bio škotski reprezentativac Džon Mekgin.

Vulvsi su smanjili  na 2:1 u 81. minutu golom Saisa, da bi samo pet minuta kasnije Koudi pogodio za izjednačenje.

Do konačnog preokreta Vulvsi su došli golom Nevesa u petom minutu nadoknade.

Vulverhempton je sada osmi sa 12 bodova, Vila je 12. sa dva boda manje.

Sautempton je minimalnim rezultatom na svom terenu savladao Lids.

Posle prvog poluvremena bez golova, Sautempton u 53. minutu dolazi do vođstva. Strelac je za Svece bio Armando Broja.

Sveci su tako konačno prekinuli seriju bez pobede i sada na 15. mestu imaju sedam bodova. Lids je sada 17. sa bodom manje.

Jedini meč bez golova i pobednika odigrali su Norič i Brajton.

Brajton sada na četvrtoj poziciji ima 15 bodova, Norič je osvojio tek drugi bod u sezoni i poslednji je na tabeli.