Tobdžije u nadoknadi srušile Palas, nada za Evropu živi

Premier League 19. maj 202121:55 > 23:111 komentar
Pool/Getty Images

Fudbaleri Arsenala pobedili su Kristal Palas na gostovanju rezultatom 3:1, uz dva gola u nadoknadi vremena, i kolo pre kraja Premijer lige sačuvali šansu da se domognu Evrope.

Posle četvrtog uzastopnog slavlja, Tobdžije na devetom mestu imaju 58 bodova, jedan manje od Totenhema i Evertona na pozicijama sedam i osam. Poslednja runda, u kojoj dočekuju Brajton, mogla bi da im donese Ligu Konferencije.

Palas je pred gostovanje Liverpulu na zatvaranju prvenstva ostao na 13. poziciji sa 44 poena.

Najveće zasluge za pobedu u malom londonskom derbiju idu dvostrukom strelcu Nikoli Pepeu. Napadač iz Obale Slonovače je doveo ekipu Mikela Artete do prednosti u 35. minutu, a zatim u 90+5. potvrdio trijumf.