Fudbal - video 18. okt 202223:11 0 komentara
Blekburn Ben Brereton Diaz celebrates with team mate Lewis Travis after scoring their sides first goal during the Sky Bet Championship between Blackburn Rovers and West Bromwich Albion at Ewood Park on August 14, 2022 in Blackburn, England. Blackburn Rovers v West Bromwich Albion - Sky Bet Championship
(Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Fudbaleri Lutona, Svonsija, Blekburna, Roterama i Bristola zabeležili su pobede u okviru 16. kola engleskog Čempionšipa.

Luton je u derbiju runde kao gost na „Kerou Roudu“ savladao Norič minimalnim rezultatom. Gosti su poveli u 62. minutu pogotkom Morisa, da bi četiri minuta kasnijie Meklin dobio direktan crveni karton i tako olakšao Lutonu nastavak utakmice. Luton i Norič sada dele četvrto mesto sa po 24 boda iz 15 odigranih mečeva.

FUDBAL:

Svonsi je posle velikog preokreta kao domaćin savladao Reding rezulatom 3:2. Golovi Meitea i Insa doneli su prednost gostima, da bi Darling pogotkom u 41. minutu najavio da se „Labudovi“ neće tek tako predati. Kuper je u 61. minutu izjednačio rezultat, da bi vezista Džej Fulton 14 minuta kasnije postigao gol koji je doneo radost navijačima velškog kluba, a ekipi tri boda. Svonsi je zahvaljujući pobedi pretekao Reding na tabeli i zauzima sedmo mesto sa 24 boda, dok je poraženi tim deveti sa dva boda manje.

Hadersfild je nastavio sa uzašnim rezultatima ove sezone i posle poraza od Prestona minimalnim rezultatom se nalazi na 23. mestu sa 11 osvojenih bodova. Jedini gol na meču je postigao Kaningem u 50. minutu. Preston sada zauzima osmo mesto sa 22 boda.

Lider prvenstva Blekburn pobedio je Sanderlend na svom stadionu rezultatom 2:0. Ben Brereton Dijaz je doveo izabranike Jan Dola Tomasona u vođstvo u 32. minutu, da bi prednost duplirao Vorton pogotkom u 49. minutu. Blekburn posle 16 ogiranih mečeva ima 27 bodova, dok „Crne mačke“ zauzimaju 12. mesto sa 20 bodova iz 15 utakmica.

Problemi Vest Broma nisu rešeni smenom doskorašnjeg menadžera Stiva Brusa, pošto su na svom terenu poraženi od Bristola rezultatom 2:0. Gosti su oba gola postigli u prvom delu, a strelci za tim koji sa klupe predvodi Najdžel Pirson bili su Džo Vilijams u 33. i Naki Vels u 45. minutu. Vest Brom je sada 20. sa 14 osvojenih bodova iz 15 mečeva, dok je Bristol na 11. mestu sa sedam bodova više, ali uz dodatnu odigranu utakmicu.

Roteram je kao gost savladao Stouk minimalnim rezultatom. Utakmicu je odlučio gol Olivera Retbona u šestom minutu. Stouk se nalazi na 16. mestu sa 19 bodova iz 15 mečeva, dok je Roteram 10. na tabeli sa 21 bodom iz 14 odigranih utakmica.