Toni srušio Vukove

Shaun Botterill/Getty Images

Ekipa Brentforda ostvarila je drugi trijumf u ovoj sezoni Premijer lige. Na gostovanju su savladali favorizovane Vulvse 2:0.

Poveli su u 28. minutu sa penala. Prethodno je Marsal vukao sjajnog Tonija za dres,a sudija Daren Ingland je procenio da je to bilo dovoljno za najstrožu kaznu. Precizan sa 11 metara bio je upravo Ivan Toni, najbolji akter ovog meča.

povezane vesti

Deset minuta kasnije duplirali su prednost. Ivan Toni je ponovo bio jedan od aktera. Asistirao je Embumu koji je zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Jedinu šansu u prvom poluvremenu imao je Adam Traore, koji je u 32. minutu pogodio prečku.

I u drugom poluvremenu gosti su bili bolja ekipa. Potpuno su kontrolisala dešavanja na terenu. Međutim, Baptiste je dobio dva žuta kartona u pet minuta i u 65. minutu Brentford je ostao sa igračem manje na terenu.

Nisu to znali Vulvsi da iskoriste. Najveću šansu je imao u 68. minutu He Čan Hvang, ali ga je izblokirao odbrambeni igrač Brentforda. U 86. minutu Himenez je sjajno skočio u šesnaestrcu i šutirao glavom, ali je za malo bio neprecizan.

Embumo je u 89. minutu mogao da poveća prednost Brentforda, ali je pogodio prečku. U drugom minutu nadoknade šansu za goste je propustio Janelt. Ostalo je na kraju 2:0 za Brentford

Ovim trijumfom Brentford se popeo na devetu poziciju sa ukupno osam bodova. Vulvsi sa samo tri boda iz pet mečeva su trenutno 14. na tabeli.