Premier League 17. maj. 202121:16 > 22:19
Bornmut
REUTERS/ Matthew Childs

Odigran je prvi polufinalni meč plej-ofa Čempionšipa, a Bornmut je stigao do prednosti protiv Brentforda.

Na Vitaliti stadionu Trešnjice su stigle do minimalne prednosti protiv Brentforda.

U prvom poluvremena nije bilo golova, ali je domaćin imao više prilika. Prvu šansu imao je Filip Biling u 12. minutu posle prodora Smita. Šest minuta kasnije Dominik Solanki je pogodio stativu, a u samom finišu šansu je imao i Stiv Kuk, ali nije uspeo da matira Davida Raju.

U 55. minutu Bornmut je zasluženo stigao do vođstva, a strelac je bio Danđuma Gruneveld na asistenciju Bruksa. Najbolju priliku da dođu do izjednačenja gosti su propustili u 78. minutu kada se u šansi našao Brajan Mbeumo.

Revanš meč na programu je u subotu od 13:30, a treba istaći da ne važi pravilo gola u gostima.

Brentford je inače najlošiji tim u istoriji plej-ofa jer je deset puta učestvovao u doigravanju i nijednom nije uspeo da se domogne višeg ranga.