Trešnjice gaze ka Premijer ligi

Fudbal - video 19. mar 202218:03 0 komentara
Bournemouth's Dominic Solanke celebrates after scoring their second goal Molly Bornmut Dominik Solanke Championship - Derby County v AFC Bournemouth
Darlington/Action Images

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Hadersfild na strani sa 3:0 u derbiju 39. kola Čempionšipa i napravili krupan korak ka direktnom plasmanu u Premijer ligu.

Trešnjice sada na drugom mestu imaju 69 bodova, šest više od Hadersfilda i Lutona, uz tri meča manje od prvog, a dva od drugog rivala na pozicijama tri i četiri.

Deluje da ne bi smele da ispuste tu prednost i propuste šansu da se zajedno sa liderom Fulamom vrate u elitu…

Entoni je doveo Bornmut do prednosti na stadionu Džon Smit u 19. minutu. Zatim je Lerma u 31. povisio vođstvo, da bi Solanke u 46. postavio konačan rezultat.

Terijeri su se porazom izjednačili sa Lutonom po broju bodova, pošto ih je Luton sustigao slavljem u Halu 3:1.

Adebajo u devetom, Kornik u 56. i Bri u 72. doneli su tri boda gostima. Jedini strelac za Tigrove bio je Ivs u 90+2. minutu.

U ostalim utakmicama, Bistol – VBA 2:2, Reding – Blekburn 1:0, Stouk – Milvol 2:0, Svonsi – Birmingem 0:0.