Trešnjice su u modi: Bornmut se vratio u Premijer ligu!

Fudbal - video 3. maj 202222:04 > 22:14 2 komentara
Bornmut
Reuters/Matthew Childs

Kolo pre kraja takmičenja u Čempionšipu, Bornmut je izborio direktan povratak u Premijer ligu sa druge pozicije.

Mnogo toga bilo je u igri u duelu Bornmuta i Notingema na Vitaliti stadionu u utorak uveče. Trešnjice su u završnici utakmice ipak razrešile sve dileme i upisale pobedu rezultatom 1:0.

Izbegao je tako Bornmut situaciju da se o direktnom plasmanu u Premijer ligu odlučuje u poslednjem kolu, pa možda i gol razlikom.

Igrao se 83. minut, Bornmut je dobio slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, a Filip Biling je sjajno reagovao, umesto direktnog šuta na gol, poslao je loptu levo do Kifera Mura koji je ostao sam i lako pronašao put do mreže za gol vredan plasmana u Premijer ligu.

Ispostavilo se da je najvažniji gol u sezoni za Trešnjice postigao rezervista – Mur je u igru ušao u 59. minutu.

Bornmut se tako pridružio Fulamu koji je u ponedeljak potvrdio šampionsku titulu u Čempionšipu i sa drugog mesta ide u elitu.

Notingem i Hadersfild sigurni su na pozicijama za plej-of , a biće izuzetno zanimljivo videti da li će svoja mesta u doigravanju u poslednjem kolu potvrditi Šefild junajted i Luton. Šanse da se umešaju matematički imaju i Midlzbro i Milvol.

Poslednje kolo na programu je u subotu 7. maja.