Trojka Redsa, nula na Etihadu

Premier League 18. sep. 202117:57 > 18:142 komentara
Sadio Mane
REUTERS/Peter Powell

Odigrano je još četiri utakmica petog kola Premijer lige. Liverpul, Arsenal i Votford su zabeležili pobede, Siti i Sautempton odigrali 0:0.

Jirgen Klop je promenio kompletnu odbranu u odnosu na meč sa Milanom, a u odnosu na standardnu četvorku samo je Virdžil van Dajk se našao na terenu. Endi Robertson je zbog povrede preskočio ovaj meč, Aleksander-Arnold zbog bolesti, a Matipa je odlučio da odmori. Ipak, tu preteranih problema nije bilo u prvom poluvremenu, a i odlično je situacije ispred gola Alisona rešavao Konate.

Liverpul je logično napadao i stvarao šansu. Izuzetnu šansu propustio je Diogo Žota kada je sa par metara promašio prazan gol. Ipak, Redsi su došli do gola do poluvremena. Odlično je u 43. minutu korner izveo Cimikas, na loptu je natrčao Salah. Njegov šut glavom odbranio je Guaita, ali samo kratko je odbio loptu na nogu Sadiju Maneu, koji ju je rutinski poslao u mrežu i doneo domaćinu vođstvo.

Kristal Palas se u drugom delu otvorio, ali umesto da takva situacija pruži priliku za kontre Liverpulu, desilo se to da su gosti ređali ozbiljne šanse. Najbolju je imao u 72. minutu Eduar je bio u zicer situaciji, ali je sjajno intervenisao Alison. I onda je usledila kazna. Ponovo je Liverpul bio opasan iz kornera. Ponovo je centrirao Cimikas, najviši u skoku je bio Virdžil van Dajk, koji je spustio loptu na nogu Mohamedu Salahu, a Egipćanin zatresao mrežu, četvrti put ove sezone u Premijer ligi, upisavši se na svakoj utakmici na Enfildu. Konačnih 3:0 postavio je fenomenalnim golom Nabi Keita, koji je uhvatio volej sa ivice šesnaesterca i neodbranjivo plasirao u malu mrežicu. Posle ove pobede Liverpul je izbio na lidersko mesto sa 13 bodova, tri više od Mančester Junajteda, Čelsija i Evertona, ali i utakmicu više. A u tom društvu je i Mančester Siti sa istim brojem utakmica kao i Liverpul. Kristal Palas je 13. sa pet bodova.

Iako se predviđalo da će odlaskom Ingsa značajno situacija da se oteža za Sautempton, pa čak i da im sledi grčevita borba za opstanak, Sveci su na gostovanju šampionu Mančester Sitiju na Etihadu pokazali da su to preuranjene crne slutnje. Jeste Siti dominirao, imao čak 13 šuteva na gol, međutim nijedan u okvir. Ali imao je i sreće u 63. minutu. Prvo je sudija Džonatan Mos posle jednog duela u šesnaestercu domaćih pokazao na belu tačku a Kajlu Vokeru pokazao crveni karton. Ipak, posle gledanja VAR odlučio je da preinači odluku i da ipak poštedi Vokera crvenog kartona, a Siti penala. Međutim, u nadoknadi vremena isti taj VAR je poništio gol Sitiju, tako da je na kraju Sautempton ipak osvovio vredan bod, a Siti je zabeležio prvi remi i sada je na deobi drugog mesta sa gradskim rivalom Junajtedom, Čelsijem i Evertonom sa po 10 bodova, ali i utakmicom više. Sautempton je 13. sa četiri boda.

Posle tri startna poraza Arsenal je zabeležio drugu vezanu pobedu. Savladan je Barnli u gostima minimalnim rezultatom golom Edegora iz slobodnog udarca, tako da se Arsenal popeo na 12. poziciju sa šest bodova, koliko ima i Votford koji je golovima Ismaile Sara (dva) i Denisa savladao Norič 3:1 (Puki jedini strelac za Norič). Norič je poslednji bez bodova, a Barnli na mestu više sa samo jednim bodom.