Tuhel blista zbog timskog duha: Ovaj tim odbija da izgubi!

Premier League 8. maj. 202121:314 komentara
Pool/Getty Images

Menadžer Čelsija Tomasa Tuhel zadovoljan je karakterom koji je njegov tim pokazao u utakmici sa Mančester Sitijem.

Plavi su savladali Građane na Etihadu u 35. kolu Premijer lige posle preokreta u drugom poluvremenu rezultatom 2:1.

Povezane vesti

Siti je na velikom odmoru vodio pogotkom Rahima Sterlinga. Zatim je Hakim Ziješ poravnao sredinom drugog dela, da bi odlučujući gol dao Markos Alonso u nadoknadi vremena.

Na sjajan način smo odgovorili u drugom poluvremenu, pošto smo u finišu prvog bili jako blizu d izgubimo sve (Kun Aguero promašio penal za 2:0)„, rekao je Tuhel i dodao:

Gradili smo sampouzdanje iz minuta u minut u drugom delu. Nijednog trenutka nismo prestali da napadamo. Na kraju je došao gol kao velika nagrada za naš pristup. Nismo se predavali, pokazali smo karakter i pravi duh. Mi smo tim koji odbija da izgubi„.

Čelsi je treći na tabeli sa 64 boda. Pred poslednja tri kola nalazi se u sjajnoj poziciji da izbori plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Plave do kraja maja čekaju finala Lige šampiona i FA kupa, te bi od jedne po svim parametrima loše sezone, ovo mogao da bude mesec velikih uspeha kluba sa Stamford Bridža.

Ne tako davni dolazak Tomasa Tuhela umesto Frenka Lamparda je promenio sve…