Tuhel: Kad je potrebna energija, ubacim Kantea

Fudbal - video 19. sep 202121:15 0 komentara
Engolo Kante, Tomas Tuhel
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbaleri Čelsija lako su pobedili Totenhem u nedelju u derbiju dana u PL i još jednom potvrdili da se nalaze u odličnoj formi. Menadžer ekipe Tomas Tuhel komentarisao je duel sa „Pevcima“, dotakao se razlike u nivou igre u prvom i drugom poluvremenu, ali i jednoj izmeni koja je napravila razliku.

Evropski prvak je slavio rezultatom 3:0 (0:0) u gostima, a utisak je da je veliku promenu u igri doneo francuski vezista Engolo Kante, koji je ušao pred drugo poluvreme i bio strelac drugog pogotka.

Premijerligaška nedelja:

Bio je težak izbor izvaditi iz igre Mejsona Maunta jer je Kante malo defanzivniji, ali nama je bila potrebna energija. Koncentrisali smo se na duele, odbijene lopte, morali smo vredno da radimo“, izjavio je Tomas Tuhel.

Velika je razlika u nivou igre u prvom i drugom poluvremenu. Apsolutno nisam bio zadovoljan našom igrom u prvih 45 minuta. Neki igrači su imali odlične individualne predstave, kao npr. Kepa i Tijago Silva. Ipak, nedostajala nam je energija, beskrupuloznost u duelima. Tako je to u derbijima, ne odlučuje uvek samo veština“, rekao je menadžer Čelsija.

Čelsi je nastavio seriju bez poraza pa sada o prva tri mesta na tabeli odlučuje gol razlika. Redom Čelsi, Liverpul i Mančester junajted imaju po 13 bodova. Nakon odličnog starta, Totenhem je na tri pobede naslonio dva poraza i sada je sedmi sa devet bodova.

Moramo da budemo zabrinuti zbog onoga što se dešava našem timu. Treba da se fokusiramo na probleme jer imamo mnogo toga da rešimo – odsustvo igrača, problemi koje imamo… Ipak, najvažnije je da moramo da se poboljšamo. Sledeći izazov je održavanje nivoa igre tokom utakmice. Prilično sam siguran da ćemo u tome uspeti“, izjavio je Nuno Espirito Santo, menadžer „Pevaca“.