Tuhel obara rekorde i uživa: Milina je raditi u Čelsiju

Fudbal - video 8. mar 202123:31 > 09. mar 2021 9:12 3 komentara
REUTERS/Paul Childs

Menadžer Čelsija Tomas Tuhel bio je vidno zadovoljan nakon pobede nad Evertonom i desete utakmice bez poraza otkako je preuzeo kormilo kluba sa Stamford Bridža.

Čelsi je savladao još jednog direktnog rivala u borbi za Top 4 i za mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone. Nakon pobede nad Liverpulom 1:0 savladao je i drugi klub iz grada Bitlsa, Everton 2:0.

Sve je po londonske Plavce krenulo nabolje otkako je ekipu preuzeo Tomas Tuhel. Nemac je za kratko vreme ostvario seriju zapaženih rezutata. Ovo je bio osmi meč u Premijer ligi, ukupno deseti otkako je došao u klub, u kome nije doživeo poraz. Istovremeno, prvi je menadžer u istoriji Premijer lige čiji tim nije primio gol na svakoj od prvih pet utakmica, koje je igrao na svom terenu.

Takođe, otkako je Nemac preuzeo ekipu krajem januara nijedan golman iz Liga petice nije uspeo da sačuva mrežu na više utakmica od golmana Čelsija Mendija kome je to uspelo na sedam od ukupno deset mečeva na koliko je branio pod Tuhelovom komandom.

Tuhel kaže da su svi ti rezultati zasluga svih u klubu.

Pogledajte ovaj kvalitet i kluba i igrača. Zadovoljstvo mi je da radim sa ovim timom. Stvarno uživam. Svi u klubu čine sve da se takmičimo na ovom nivou“, rekao je Tomas Tuhel i dodao o pobedi nad Evertonom:

„Nije bilo lako, ali zaslužili smo osvojili bodove. Prvo poluvremene je bilo teže, ali smo u potpunosti kontrolisali situaciju na terenu. U nastavku smo pojačali ritam i bili mnogo opasniji u napadu“, rekao je Tomas Tuhel.

Čelsi naredni meč igra u subotu kad gostuje Lids Junajtedu.