Tuhel: Poraz od VBA je poziv za buđenje

Getty Image/ Pool / Pool

Menadžer Čelsija Tomas Tuhel rekao je posle poraza od Vest Bromvič Albiona 5:2 u 30. kolu Premijer lige da taj neuspeh on i ekipa treba da shvate kao znak.

Plavci su u 29. minutu ostali sa igračem manje, pošto je Tijago Silva dobio drugi žuti karton, a iako su imali prednost 1:0, VBA je uspeo da preokrene i deklasira Čelsi na Stamford Bridžu.

„Posle crvenog kartona nismo uspeli da se izborimo sa situacijom. Ne znam zašto. Posle toga nismo mogli da se prilagodimo. Primili smo lako dva gola pre odlaska na pauzu, ali je i u drugom poluvremenu krenulo po zlu sve što može da krene po zlu. Moramo da prihvatimo poraz i shvatimo ga kao poziv da se probudimo, svi, uključujući i mene“, rekao je Tuhel.

VBA je ostvario tek četvrtu pobedu u sezoni i prvu ligašku na Stamford Bridžu još od 1978. godine. Istovremeno, prvi put od 2011. i utakmice sa Arsenalom Čelsi je primio pet golova na svom terenu.

Tuhelov tim ostaje četvrti sa 51 bodom, ali Vest Hem ima mogućnost da ga prestigne ukoliko u ponedeljak slavi protiv Vulverhemptona.

Vest Bromvič Albion je i dalje pretposlednji ali je sa ova tri boda prišao na sedam bodova od zone spasa.

U sledećem kolu Čelsi je gost Kristal Palasa, dok VBA dočekuje Sautempton.