Tuhel: Tri boda smo osvojili zahvaljujući Mendiju

Tomas Tuhel
Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Čelsija u poslednjem meču subotnjeg programa osmog kola Premijer lige savladali su Brentford, a posle tog trijumfa menadžer tima sa „Stamford Bridža“ Tomas Tuhel naročito je hvalio golmana svog tima Eduara Mendija.

Čelsi je slavio rezultatom 1:0, jedini gol postigao je Ben Čilvel, a „Plavci“ su posle ove pobede izvili na čelo tabele sa 19 bodova iz osam kola, jednim više od prvog pratioca Liverpula.

Premijer liga

U finišu smo se osećali kao da imamo igrača manje. Kao da je neka utakmica Kupa – Brentford nije imao šta da izgubi i bili su odličnom ritmu. Nismo bili dovoljno direktni u duelima i dali smo im veliko samopouzdanje, a mi smo se previše koncentrisali na odbranu. Bio sam veoma zadovoljan igrom u prvih 65-70 minuta“, izjavio je posle utakmice sa Brentfordom Tomas Tuhel.

Pomaže što imamo Antonija Ridigera i Tijaga Silvu – oni smiruju igru i svojim prijemom lopte neutrališu pritisak. Mi generalno verujemo i mladim igračima – ako ne igrate, nećete steći iskustvo. Što se tiče činjenice da smo na čelu tabele, mogu reći samo da je ostalo još mnogo utakmica, prvo mesto tabele nam nije glavni cilj u oktobru“, rekao je menadžer evropskog prvaka.

„Osvojili smo tri boda zahvaljujući golmanu Eduaru Mendiju – bio je koncetrisan u prvom poluvremenu, a protivnički fudbaleri su ga mučili dugim ubacivanjima iz auta i prekidima. Stvorili su dosta prilika, ali on je najzaslužniji za to što nismo primili gol“, zaključio je nemački trener.

U narednom kolu u Premijeršipu „Plavci“ sledeće subote dočekuju Norič.