„U uvodnom delu smo poštovali distancu, nismo im ni prišli“

Premier League 16. jan. 202123:511 komentar
Pool, Getty Images

Menadžer Lestera Brendan Rodžers svestan je da njegov tim nije briljirao u duelu sa Sautemptonom, ali da je ostvaren važan trijumf.

Lisice su slavile na svom terenu u 19. kolu Premijer lige rezultatom 2:0 pogocima Džejmsa Medisona u 37. i Harvija Barnsa u 90+5. minutu.

Povezane vesti

Krenuli smo jako sporo, bili smo pasivni. Držali smo se pravila o socijalnoj distanci i nismo im prišli ni blizu„, slikovito je Rodžers opisao uvodni deo meča, pre nego što se osvrnuo na ostatak:

Posle toga smo krenuli sa napadima, poveli, i zatim bili znatno bolji u drugom poluvremenu. Mogli smo da postignemo još koji gol. Radili smo na pravi način taj ‘prljavi’ posao, na kraju je Harvi rešio. Veoma važan trijumf protiv jako neugodnog tima„.

Na konstataciju novinara da Medison nije želeo da proslavi gol sa saigračima, strateg iz Severne Irske je odgovorio:

Rekao sam im da u svemu ovome ima mnogo negativnih stvari, ali da onda probaju da budu kreativni u proslavama. Navijači žele da vide fudbalere kako slave, kako su srećni„.

Lester na drugoj poziciji ima 35 bodova, a u narednoj rundi dočekuje Čelsi 19. januara.