Ulazak Mitrovića pogurao Fulam ka osmini finala FA kupa

Fulam Action Images via Reuters/Jason Cairnduff (Manor Solomon šutira na gol Sanderlenda dok Deni Balard pokušava da ga blokira) Fulham's Manor Solomon in action with Sunderland's Danny Ballard FA Cup - Fourth Round Replay - Sunderland v Fulham
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff (Manor Solomon šutira na gol Sanderlenda dok Deni Balard pokušava da ga blokira)

Fudbaleri Fulama plasirali su se u osminu finala FA kupa Engleske nakon što su kao gosti pobedili ekipu Sanderlenda u poslednjem ponovljenom meču četvrte runde.

FA kup

Uzbudljiv meč na stadionu Svetlosti u Sanderlendu završen je rezultatom 3:2 za goste iz Londona.

Pre desetak dana na Krejven Kotidžu bilo je nerešeno 1:1. Fulam će u narednom kolu biti domaćin Lids Junajtedu. Taj duel na programu je 28. februara.

Fulam je poveo već u osmom minutu pogotkom Harija Vilsona: nakon povratne lopte Brazilca Karlosa Vinisijusa, 22-godišnji Velšanin šutirao je spoljnim delom kopačke i matirao domaćeg golmana Entonija Patersona.

Fulam Fulham's Aleksandar Mitrovic is seen on the substitutes bench before the match FA Cup - Fourth Round Replay - Sunderland v Fulham
REUTERS/Scott Heppell (Aleksandar Mitrović)

Menadžer premijerligaša Marko Silva ponovo se kockao, počeo je meč bez nekoliko standardnih prvotimaca, među kojima je i kapiten i najbolji strelac tima Aleksandar Mitrović.

Srpski reprezentativac zaigrao je od starta drugog poluvremena i asistirao je Andreasu Pereiri za drugi gol u 59. minutu.

Činilo se da će Fulam rutinski privesti meč kraju, ali je umesto mirnog kraja viđena prava drama. Sanderlend je dva puta dolazio na gol zaostatka međutim nije uspeo da izbegne elimniaciju.

U nastavku meča strelci su još bili Džek Klark u 77. i Dževison Benet u 90. minutu za domaće Crne mačke, Lejvin Kurzava u 82. minutu za Fulam.

Drugi srpski reprezentativac Saša Lukić, zimsko pojačanje iz Torina, nije imao pravo igranja u ovoj fazi takmičenjima.

Parovi pete runde – 28. februara: Stouk – Brajton, Lester – Blekburn, Fulam – Lids, Bristol Siti – Mančester Siti, 1. marta: Sautempton – Grimzbi, Barnli – Flitvud Taun, Mančester Junajted – Vest Hem, Šefild Junajted – Totenhem.

Prošle sezone trofej je osvojio Liverpul, ali je sad ispao već u 4. rundi od Brajtona.