Čelsi suvereno do nove pobede

Premier League 19. sep. 202117:20 > 19:2311 komentara
Čelsi
REUTERS/Tony Obrien

Fudbaleri Čelsija slavili su u nedelju, u meču petog kola Premijer lige, na gostovanju Totenhemu i pobedu upisali rezultatom 3:0.

Odlično prvo poluvreme odigrala su dva tima, ali golova nije bilo.

Jedino što je nedostajalo u prvih 45 minuta, dobili smo u 49. minutu kada je Tijago Silva odlično iskoristio asistenciju Markosa Alonsa i postigao svoj prvi gol u sezoni.

Samo osam minuta kasnije, Engolo Kante na sjajan način je udvostručio prednost svog tima.

Da ne ostanu baš sve brojne prilike gostiju neiskorišćene na ovom meču pobrinuo se u nadoknadi vremena Antonio Ridiger koji je pogodio za konačnih 3:0.

Čelsi je nastavio seriju bez poraza pa sada o prva tri mesta na tabeli odlučuje gol razlika. Redom Čelsi, Liverpul i Mančester junajted imaju po 13 bodova.

Nakon odličnog starta, Totenhem je na tri pobede naslonio dva poraza i sada je sedmi sa devet bodova.

Tok meča:

10′ – Nema konkretnih pokušaja u prvih deset minuta, ali daleko od toga da je meč nezanimljiv.

15′ – Želeo je Lukaku da asistira Mauntu, ali nije to prošlo kako su želeli gosti koji su imali brzu kontru i došli pred gol tri na dva, ostaje 0:0

20′ – Fenomenalno je Regilon istrčao kontru, ali malo je zakasnio da loptu pošalje ka centru šesnaesterca i da uposli Lo Selsa

21′ – Usledio je i odgovor Čelsija koji dolazi do prvog kornera na utakmici

30′ – Prošlo je pola sata od početka meča. Po pet udaraca sa obe strane upućeno je do sada, nijedan tim nema šut u okvir gola.

34′ – Manju povredu doživeo je Arizabalaga, ali nakon pomoći lekara nastavlja meč

Poluvreme: Odličan meč priredila su nam dva rivala u prvih 45 minuta, nedostajali su samo golovi.

47′ – Promašio je Markos Alonso čist zicer, poslao je sjajan volej ka golu Totenhema, ali Loris je još bolje odbranio

50′ – GOOOOL! Markos Alonso je nadvisio odbranu Totenhema u skoku i svojim prvim golom u sezoni doneo Čelsiju prednost

53′ – Odlična šansa za Alonsa, velika gužva pred golom Totenhema koji ipak odoleva, ostaje 1:0

58′ – GOOOOL! Engolo Kante pogađa kao u usporenom snimku i donosi svom timu dva gola prednosti. Odličan gol postigao je Kante

72′ – Ponovo se Kepa žali na povredu, nakon nove intervencije lekara, nastaviće golman Čelsija meč

75′ – Nova odlična intervencija Lorisa nakon odlično izvedenog kornera

78′ – Želeo je Lukaku da bude nesebičan u sjajnoj prilici, dodao je Verneru, ali on šalje mlak šut ka Lorisu

82′ – Sada i Loris dobija pomoć lekara, nastavlja Francuz utakmicu

90’+2′ – GOOOOL! Antonio Ridiger postiže novi gol za Plavce.