Pravi derbi i podela bodova Liverpula i Čelsija

Premier League 28. avg 202120:25 > 20:2656 komentara
Liverpul. Čelsi
Getty Images Sport/Michael Regan

Derbi trećeg kola Premijer lige između Liverpula i Čelsija završen je bez pobednika, 1:1 ali može se reći da je više koristi izvukao iz ovog duela Čelsi koji je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje.

Fantsatičan meč odigrali su u okviru trećeg kola Liverpul i Čelsi. Već od prvog minuta su se nizali napadi i šanse na obe strane, sve vreme je vođena odlična borba na sredini terena, a nakon dve propuštene prilike domaćih nakon šuteva Harvija Eliota i Džordana Hendersona, Čelsi je došao u vođstvo.

Ubačena je lopta iz kornera, Kai Haverc bio je nenadmašan u skoku, a Alison Beker nije mogao ništa da uradi. Igrao se 22. minut.

Nastavilo se nakon gola kao da se ništa nije dogodilo, napadala su oba tima, imao je Čelsi odličnu priliku da udvostruči vođstvo preko Mejsona Maunta, ali on je bio neprecizan.

U samom finišu poluvremena, već je počeo prvi minut nadoknade, isperd gola Plavaca neverovatna situacija. Tri, četri čak odbijene lopte iz pokušaja Liverpula sa bukvalno metar od gola, ali na Čelsijevu žalost poslednju je Ris Džejms izbio rukom sa gol linije. Gledao je sudija snimak i pokazao Džejmsu crveni karton i dosudio penal za Liverpul.

Mohamed Salah bio je precizan i doneo je izjednačenje domaćima.

Bendžamin Mendi je nakon primljenog gola loptom pogodio Hendersona, počela je cela gužva od tog momenta, igrači gostujućeg tima okružili su sudiju, Tomas Tuhel se žustro raspravljao sa četvrtim sudijom pored aut linije, ali to nije promenilo ništa.

Tuhel je u drugo poluvreme ušao sa dve izmene – Havarca i Kantea su zamenili Silva i Kovačić i to je čini se donelo rezultat, branio se gotovo sve vreme Čelsi od naleta domaćih, Mendi je branio odlično, a i Čelsi je uspeo da u nekoliko navrata pripreti ispred gola Bekera iz kontranapada.

Sve prilike domaćih, a nizale su se kao na traci su osujećene i Čelsi može da bude zadovoljan izborenim bodom u situaciji u kojoj se našao nakon crvenog kartona na kraju prvog poluvremena.

Tok meča:

2′ – Liverpul je oštro ušao u meč, čini se malo odlučniji da nametne svoju igru, ali pravih uzbuđenja nema u ovim prvim minutima duela.

4′ – Prvi pokušaj Liverpula, dobro je šutirao Harvi Eliot, ali nije bio precizan

7′ – Napad Čelsija presečen je faulom Žoela Matipa koji je prilično iznerviran odlukom sudije. Imaće Čelsi slobodan udarac, Maunt je pored lopte. Otklonjena je opasnost ispred gola Alisona, ali samo na kratko jer Čelsi ima prvi korner na meču. Lopta je kod Bekera, nije Čelsi uspeo da učini nešto opasnije nakon udarca iz ugla.

10′ – Moglo je to i bolje. Džordan Henderson je želeo da da gol iz zicer pozicije iako je imao i mogućnost da doda loptu Robertu Firminu, loše je kapiten domaćih zahvatio loptu i prilika odlazi u nepovrat

11′ – Nova prilika za domaće, Robertson je izveo slobodan udarac, Van Dajk je neuspešan u skoku, ali svima u taboru domaćih laknulo je jer se nije povredio prvi igrač odbrane

13′ – Lepo je loptu poslao Engolo Kante, ali Romelu Lukaku nije se seporazumeo sa saigračima, propala je prilika da Čelsi zapreti domaćima

16′ – Dobro se snašao Eliot i iznudio je korner za Liverpul, prvi na ovom meču. Ubacio je loptu Aleksander-Arnold, ali zaustavljen je Van Dajk u skoku

22′ – GOOOOOL! Vodi Čelsi. Izveli su Plavci korner, Kai Haverc je bio sjajan u skoku i Alison Beker tu ništa nije mogao da učini.

24′ – Nova nezgodna situacija pred golom gostiju, umalo da Cezar Aspilikveta postigne i autogol u želji da se ispreči između lopte i Sadija Manea. Ispostavilo se da je učinio dobru stvar jer domaći nisu uspeli da iskoroiste novi korner i priprete

25′ – Pokazao je Lukaku zašto je doveden, malo se spetljao, ali je uspeo da napravi ozbiljnu šansu za svoj tim. Alison jeste sačuvao gol ali ponovo uz paniku i izbačenu loptu u aut

26′ – Isprečio se Mendi na 15 metara od svog gola kontri Liverpula i to je pokrenulo kontru Čelsija, Kante je lepo nosio loptu, ali nisu gosti uspeli da dođu do prilike da šutiraju, video je Haverc na vreme da je Lukaku u ofsajdu

32′ – Novi napad domaćih, ali odlično se gradio Aspilikveta ispred Salaha i nije mu dozvolio ni priliku da šutira. Imaće Liverpul novi korner

33′ – Skinuo je Mendi loptu Maneu praktično sa glave

35′ – Mejson Maunt imao je fantastičnu priliku da udvostruči prednost gostiju. Lukaku je građenjem izbacio Matipa, proigrao je Maunta, ali on je bio neprecizan iz izuzetno dobre prilike

36′ – Odmah je stigao odgovor na drugoj strani, ali neprecizan je mlađani Eliot iz čiste prilike

39′ – Dobar centaršut Aleksandera-Arnolda, ali Mendi je siguran u svom kaznenom prostoru i ne dozvoljava da se ova šansa nakon prekida dalje razvije

42′ – Povlači Klop prvi potez i pravi izmenu, Roberto Firmino je izašao iz igre, na terenu je Diogo Žota

45′ – Igraće se tri minuta sudijske nadoknade

45+1′ – Apsolutno je nemoguće opisati šta se dogodilo upravo ispred gola Čelsija, blokirano je nekoliko udaraca Liverpula u dva metra od gola, potencijalno je bilo i penala za domaće, ali ništa se za sada ne događa, očigledno sudija čeka VAR i otići će da pogleda Entoni Tejlor sam da pogleda snimak.

45+2′ – Penal za Liverpul i cerveni karton za Džejmsa jer je na gol liniji igrao rukom

45+4′ – GOOOOOL! Siguran je Mohamed Salah sa bele tačke, 1:1

45+4′ – Velika gužbva izbila je nakon gola, Mendi je loptom „napucao“ Hendersona i sve je krenulo od njihovog sukoba nakon čega su igrači Čelsija okružili sudiju, Mendi je dobio žuti karton, mnogo je nervoze na terenu još od prvog minuta a sada je čini se sve kuliminiralo, Tomas Tuhel je u oštroj raspravi sa četvrtim sudijom

46′ – Nastavljena je sjajna utakmica na Enfildu, Tomas Tuhel prinuđen je da napravi izmene jer u nastavak duela ulazi sa igračem manje. Izašli su Haverc i Kante, a na terenu su Kovačić i Silva

49′ – Nastavlja Liverpul sa pritiscima, Čelsi za sada čvrsto stoji u odbrani

51′ – Sjajna prilika za Žotu, ali je Portugalac bio neprecizan u šutu glavom

55′ – Opseda Liverpul gol Čelsija, ali uspevaju Plavci da naprave i dobre kontre, Kovačić i Lukaku se odlično razumeju, ali ne uspevaju ozbiljno da zaprete

58′ – Fantastičan šut iz daljine uputio je Henderson ka golu Čelsija, ali preko gola, uz paradu Mendija mogao je ovo da bude jedan od boljih golova od početka sezone

59′ – Pršte sada pokušaji domaćih, ali Mendi brani fantastično

64′ – Samo trojica igrača Čelsija stigla su u napad, ali su pokazala da mogu i te kako da priprete, blokirao je Matip na kraju odlično pokušaj Lukakua

74′ – Izmena u Liverpulu, Henderson izlazi, na terenu je Tijago Alkantara

80′ – Ponovo je Mendi spretan i siguran ispred svog gola

84′ – Salah mlakim udarcem u propast šalje sjajnu priliku za domaće, nema promene rezultata

86′ – Izlazi Endi Robertson, na terenu je Cimikas

87′ – Izlazi Žoržinjo, na terenu je Čalobah

90 – Igraće se tri minuta nadoknade

90+1′ – Faul je napravio Mane u napadu nakon kornera, Aspilikveta je želeo da pokaže da je dobio udarac u glavu, ali jasno je svima bilo da to nije baš tako

90+2′ –  Čak trojica igrača Čelsija se žale na grčeve, publika negoduje, Mendi takođe polako izvodi udarac da vrati loptu u igru

90+3′ – Imaće Liverpul poslednji napad, ali nema ništa od toga

90+4′ – Kraj, Liverpul – Čelsi 1:1