Čelsi slavio na Etihadu i odložio promociju šampiona

Fudbal - video 8. maj 202118:53 > 20:24 12 komentara
Čelsi, Siti
REUTERS/Martin Rickett

Imao je Mančester siti priliku da na svom terenu potvrdi osvajanje titule, ali za to mu je bila potrebna pobeda protiv Čelsija.

Meč na Etihadu, na kome je već spreman čekao pehar namenjen šampionu, završen je pobedom Čelsija rezultatom 2:1.

Sve do 45. minuta nije bilo mnogo dešavanja, ako izuzmemo poništen gol Tima Vernera koji je bio u ofsajdu.

A onda u samom finišu poluvremena Rahim Sterling pogađa za 1:0, a minut kasnije Serhio Aguero imao je priliku da sa bele tačke praktično reši sezonu. Bio je previše nonšalantan Argentinac u pokušaju da izvede panenku i rezultat je ostao 1:0.

To se vratilo domaćima u vidu gola Hakima Ziješa u 63. minutu za izjednačenje.

Čelsi nije odustajao od ovog meča, gostima su još dva gola u razmaku manjem od dva minuta poništena zbog ofsajda – prvi Verneru, drugi Risu Džejmsu.

U trećem minutu nadoknade, Markus Alonso doneo je svom timu važnu pobedu i odložio promociju šampiona.

Siti na prvom mestu na tabeli ima 80 bodova, Čelsi sada na trećem mestu ima 64.

U sledećem kolu Građani gostuju Njukaslu, a Čelsi u novom derbiju dočekuje Arsenal.

Tok meča:

35′ – Proteklo je nešto više od pola sata igre na Etihadu. Jednu dobru priliku ima je Bendžamin Mendi u osmom minutu, dok je Timo Verner u 32. zatresao mrežu Građana ali iz ofsajda. Promene rezultata nema, nema ni mnogo uzbuđenja, ali daleko od toga da ne gledamo zanimljiv meč.

45′ – GOOOOL! Sterling pogađa za vođstvo Građana nakon zanimljive akcije u kojoj su učestvovali Gabrijel Žesus i Serhio Aguero, Sterling je bio spreman, spretan i precizan za gol koji vodi njegov tim nadomak novoj tituli.

45+2′ – Penal za Siti. Nije zadovoljan Tuhel, ali sve je bilo konfuzno u kaznenom prostoru i Aguero je stao ispred lopte

45+3′ – Ništa od gola, Aguero je previše nonšalantno pokušao da prevari Mendija i to je još jedan promašen penal za Mančester siti ove sezone

63′ – GOOOOL! Hakim Žiješ zatresao je mrežu i doneo Čelsiju izjednačenje. Dobro ga je prograo Aspilikveta.

79′ – Ponovo se tresla mreža Sitija, ali je Timo Verner bio u ofsajdu

81′ – I još jednom gol nakon ofsajda, ovoga puta i VAR je proveravao da li je Ris Džejms u nedozvoljenoj poziciji i potvrdio odluku sudije, ostaje 1:1

90+3′ – GOOOOOL! Markus Alonso doneo je pobedu Čelsiju u ovom meču, promocija novog šampiona definitivno će morati da sačeka.