Mančester siti pokupio bodove na Stamford bridžu

Fudbal - video 25. sep 202115:26 > 15:27 12 komentara
Čelsi, Mančester siti
REUTERS/Toby Melville

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na Stamford bridžu u derbiju dana protiv Čelsija u duelu šestog kola Premijer lige. Građani su pobedu upisali minimalnim rezultatom, a gol odluke postigao je Gabrijel Žesus.

Sasvim zasluženo je šampion Engleske savladao šampiona Evrope u njegovom dvorištu.

Prvo poluvreme proteklo je bez većih uzbuđenja. Čelsi je igrao nešto ofanzivnije, ali ni Mančester siti nije mnogo pretio. Videli smo tek nekoliko pokušaja, ali nijedan dovoljno dobar da budu ugroženi Ederson ili Mendi.

Tomas Tuhel izvršio je sredinom poluvremena jednu prinudnu izmenu jer je skočni zglob desne noge povredio Ris Džejms. U igru je umesto njega ušao Tijago Silva.

Tek što je počelo drugo poluvreme Siti je pokazao da nema nameru da čeka finiš da bi rešavao meč. Nakon dobrog pokušaja Džeka Griliša, Gabrijel Žesus je bio taj koji je matirao Mendija za vođstvo ekipe Pepa Gvardiole.

Gol je doneo ono što je derbiju bilo potrebno, tempo je podignut na obe strane, pripretio je Siti dva puta u nekoliko minuta preko Griliša. Jednom je Mendi odbranio vrhovima prstiju, drugi put je loptu sa gol linije izbio Silva.

Igrao se 62. minut kada se zatresla i mreža Sitija, ali gol Romelua Lukakua poništen je sasvim opravdano zbog ofsajd pozicije.

Siti je u nastavku imao bolje i konkretnije šanse, ali Mendi kao da je začarao mrežu za Griliša koji je najbolju šansu imao u 82. minutu. Sa metar je šutirao pravo u golmana Plavaca.

Čelsi je tako doživeo prvi poraz u sezoni i ostaje na 13 osvojenih bodova. Isti broj bodova sada ima i Mančester siti.

Građane u narednom kolu čeka još jedno derbi gostovanje – Gvardiola će ekipu povesti na Enfild. Čelsi će dočekati Sautempton.

Mančester siti, Čelsi
REUTERS/John Sibley

Tok meča:

5′ – Za sada derbi protiče bez većih uzbuđenja. Siti je imao jedan korner, ali nema većih pretnji pred golovima.

7′ – Pokušao je Foden, ali lak je to plen za Mendija

15′ – Dobro je krenuo kontranapad Čelsija od Lukakua, Verner je odlučio da potraži Lukakua, ali on nije mogao da šutira, izbijena je lopta ispred njega

18′ – Imaće Čelsi prvi korner na utakmici, ali dobro reaguje odbrana Građana

19′ – Lako Mendi hvata loptu koju je iz kornera pred njegov gol poslao Kevin de Brujne

21′ – Odlučio je Majkl Oliver da porazgovara sa Ridigerom i Bernardom Silvom nakon kavge koju su imala dva igrača, tek da smiri strasti

27′ – Žali se na povredu skočnog zgloba leve noge Ris Džejms, videćemo da li će moći da nastavi utakmicu ili će Tomas Tuhel biti prinuđen na promenu

28′ – Ne može Djems. Izaći će iz igre. Sam je Džejms napustio teren, ali sa bolnom grimasom na licu. Na terenu je umesto njega Tijago Silva

31′ – Pokušao je De Brujne ali je pogodio Kristensena, bio je blizu da pronađe put do gola. Na kraju odbrana Čelsija izbacuje loptu

33′ – Dobra lopta upućena je ka Verneru, ali Ederson je izašao van svog kaznenog prostora i izbacio je u aut

34′ – Dobro je Griliš otvorio prostor, pronašao je Rodrija koji šutira, ali je njegov pokušaj blokiran i imaće Siti šesti korner na meču. Dva puta je Žoržinjo dobro reagovao, samo još jedan korner za goste

41′ – Možda i najbolja prilika za Siti do sada otišla je u nepovrat. Dobro je Žesus iskontrolisao loptu, ali šut nije bio ni blizu toliko dobar

45′ – Nešto ozbiljniji i duži pritisak Sitija, uspevaju domaći da se izbore sa tim i da se brane sasvim dobro

45’+2 – Završeno je prvo poluvreme. Golova nema. Čelsi je nešto defanzivniji u odnosu na rivala, ali veoma oprezno igra i Mančester siti.

46′ – Nastavljena je utakmica

49′ – Dobru priliku imao je Griliš da donese prednost Sitiju, ali lopta odlazi malo pored stative

53′ – GOOOOOL! Gabrijel Žesus doneo je prednost Mančester sitiju. Siti vodi iz prvog šuta u okvir gola na utakmici

58′ – Fantastičan šut Griliša još bolje vrhovima prstiju brani Mendi

60′ – Izmena u Čelsiju. Meč je završen za Kantea, na terenu je Haverc

61′ – Izbija sa gol linije loptu Tijago Silva, Griliš se ne da da postigne gol

62′ – Ostaje 1:0 za Siti, gol koji je postigao Lukaku došao je iz ofsajd pozicije

66′ – Slobodan udarac za Čelsi nakon prvog žutog kartona na meču, dobio ga je Laporta. Šutirao je Alonso, ali domaći dobijaju samo korner

68′ – Nova gužva pred golom domaćih. Propustio je priliku Griliš, a za njim i De Brujne. Kovačić šalje loptu u korner

83′ – Nižu se propuštene šanse Sitija. Griliš je sada mogao sve da reši, ali „ušao“ je pravo u Mendija

90′ – Ederson je previše rizikovao u želji da spreči Haverca da šutira. Povredio je i sebe i rivala u sudaru.