VAR kontroverza, Aleksander-Arnold u 91. spasao Liverpul!

Fudbal - video 10. apr 202117:58 > 23:46 8 komentara
Firmino
(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Liverpula savladali su Aston Vilu sa 2:1 (1:1) i tako su upisali treću premijerligašku pobedu u nizu. Junak utakmice bio je Trent Aleksander-Arnold, koji je fantastičnim udarcem u 91. minutu doneo trijumf Crvenima. Posle šest poraza, Liverpul je napokon slavio na svom Enfildu.

Klopov tim iz 31 utakmice ima 52 boda na četvrtoj poziciji, a Vest Hem ima isto toliko, uz meč manje, dok je Čelsi sada šesti sa 51.

Liverpul u sredu čeka revanš četvrtfinala Lige šampiona s Real Madridom, posle poraza 3:1 u Španiji, a narednog ponedeljka čeka Lids. S druge strane, Vila 21. aprila igra kod kuće s Mančester sitijem.

Povezane vesti

Počelo je udarcem Salaha i odbranom Martineza, a u 13. minutu Egipćanin je imao veliku šansu – Mings je loše vratio loptu ka golmanu, ali Salah plasira loptu pored gola.

Nedugo zatim Konsa je glavom nedovoljno jako šutirao ka Alisonu, a potom Liverpul preuzima inicijativu. Nekoliko puta nedostajalo je završno dodavanje, a preko gola su šutirali Aleksander-Arnold iz slobodnjaka i Žota glavom.

U jeku inicijative Crvenih, Vila stiže do vođstva, u 43. minutu. Izgubili su domaći loptu na sredini terena, Mekin je pronašao Olija Votkinsa, koji sa petnaest metara šutira, a lopta prolazi ispod ruku Alisona i u mrežu. Morao je bolje čuvar mreže Liverpula.

Činilo se da će Klopov tim ipak u dobrom raspoloženju otići na poluvreme. Salahov udarac posle dodavanja Žote je izblokiran, ali je Firmino bio na pravom mestu i poslao loptu u mrežu. Ipak, posle pregledanja snimka, utvrđeno je da je Žota bio u ofsajdu, mada se golim okom čini da to nije tako; izgleda da je leva ruka Portugalca bila u nedozvoljenoj poziciji.

Mohamed Salah
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Napadao je Liverpul na startu drugog poluvremena, mada je i Vila imala solidan pokušaj preko Traorea. Ipak, Crveni su izjednačili u 56. minutu – Žota je dodao do Robertsona, koji iskosa sa leve strane šutira iz prve; Martinez brani, ali je Salah na pravom mestu i glavom prosleđuje loptu u mrežu.

Samo šest minuta kasnije Vila je bila nadomak novog vođstva. Votkins je odložio loptu za Trezegea, koji s sedam-osam iskosa sa leve strane šutira spoljnom iz prve, a lopta završava na unutrašnjem delu stative, ne u golu.

Posle toga, tempo utakmice je opao i nismo videli mnogo prilika, mada se Vila nije povukla. Klop je ubacio Alkantaru, Manea i Šaćirija, ali to nije davalo konkretan rezultat. Nije, sve do 91. minuta. Tada je prvo Martinez spektakularno odbranio udarac Alkantare sa pet metara, ali u nastavku akcije loptu je primio Trent Aleksander-Arnold i sa ivice šesnaesterca izvanrednim udarcem pogodio za 2:1 – snažno i precizno, u levi ugao Martinezovog gola.

Mogao je Mane do kraja da postigne još jedan gol, ali to nije pokvarilo slavlje Klopa i njegovih izabranika. Konačno, trijumf na Enfildu.