VBA šokirao Plavce na Stamford Bridžu

Fudbal - video 3. apr 202115:25 > 15:36 25 komentara
REUTERS/Paul Childs

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona slavili su protiv Čelsija rezultatom 5:2 u meču 30. kola Premijer lige. Iako su Plavci poveli na svom Stamford Bridžu, VBA je uspeo da preokrene.

Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav ishod jer je domaćin poveo u 27. minutu kada je Pulišić spremno reagovao nakon što je lopta pogodila stativu posle šuta Alonsa iz slobodnog udarca.

Ipak, ključni detalj dogodio se dva minuta kasnije kada je štoper Plavaca Tijago Silva isključen.

Novi šok za Čelsi usledio je u nadoknadi vremena prvog dela utakmice. Prvo je u 45+2. minutu izjednačio Mateus Pereira na asistenciju golmana Džonstona, a isti igrač je dva minuta kasnije doneo potpuni preokret.

Tuhel je probao da osveži ekipu uvođenjem Maunta, ali je VBA odigrao verovatno najbolje poluvreme ove sezone.

U 63. minutu je posle sjajne akcije Robinson postigao treći gol za goste, a asistent je bio Furlong.

Pet minuta kasnije nova fantastična akcija ekipe Sema Olerdajsa, a u strelce se upisao Dijanj.

Nadu Plavcima vratio je Maunt u 81. minutu, ali su do kraja gosti uspeli da postignu još jedan gol, a ponovo je strelac bio Kalum Robinson. Drugu asistenciju je upisao Mateus Pereira.

Ovo je prvi poraz Čelsija nakon 15 utakmica u svim takmičenjima.

VBA je ostvario tek četvrtu pobedu u sezoni i prvu ligašku na Stamford Bridžu još od 1978. godine. Istovremeno, prvi put od 2011. i utakmice sa Arsenalom Čelsi je primio pet golova na svom terenu.

Tuhelov tim ostaje četvrti sa 51 bodom, ali Vest Hem ima mogućnost da ga prestigne ukoliko u ponedeljak slavi protiv Vulverhemptona.

Vest Bromvič Albion je i dalje pretposlednji ali je sa ova tri boda prišao na sedam bodova od zone spasa.

U sledećem kolu Čelsi je gost Kristal Palasa, dok VBA dočekuje Sautempton.