Vest Hem jedva protiv Stokporta

Premier League 11. jan. 202123:021 komentar
REUTERS/Martin Rickett

Posle mnogo muke Vest Hem je izborio mesto u četvrtoj rundi FA kupa. Čekićari su golom Dousona u 83.minutu slomili otpor Stokporta, člana Nacionalne lige petog po rangu takmičenja u Engleskoj i slavili 1:0.

U prvom poluvremenu premijerligaš je bio daleko ofanzivniji. Imao je Vest Hem preko 60 posto loptu u svom posedu, uputio čak sedam udaraca ka golu rivala, ali nisu uspeli da nađu put do mreže.

Izabranici Dejvida Mojesa krenuli su još jače u nastavku. Međutim, Stokport je odolevao svim napadima. Ubacio je u 67. minutu u igru Mojes Bovena, Součeka i Kresvela. To se ispostavilo kao pogodak jer je upravo Boven asistirao Dousonu za jedini gol na meču.

Naredni rival Vest Hema u najstarijem takmičenju  biće Donkaster, koji će dočekati na svom terenu.