Vest Hem šokirao Junajted, Čelsi i Totenhem prošli na penale

Fudbal - video 22. sep 202123:05 > 23. sep 2021 0:25 1 komentar
Carabao Cup - Third Round - Manchester United v West Ham United - Old Trafford, Manchester, Britain - September 22, 2021 West Ham United's Manuel Lanzini celebrates scoring Lancini Mančester Junajted Vest Hem Liga kup
Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Vest Hema eliminisali su ekipu Mančester Junajteda iz Karabao Liga kupa Engleske pošto su u meču šesnaestine finala pobedili na Old Trafordu sa 1:0.

Na taj način Čekićari su se revanširali Crvenim đavolima za poraz u Premijer ligi pre tri dana na svom terenu (1:2).

Strelac jedinog gola bio je Manuel Lancini već u devetom minutu meča. Konačno se menadžer Dejvid Mojes radovao protiv svog bivšeg kluba.

Mančester Junajted je imao više od igre, ali su u finišu meča gosti iz Londona mogli da nanesu pravu katastrofu favoritu. Ukrajinac Jarmolenko je u 87. minutu pogodio stativu, a minut kasnije tragičar iz nedavnog obračuna dva tima Mark Nobl nije uspeo u situaciji jedan na jedan da savlada golmana Dina Hendersona.

Ceo meč za Mančester Junajted odigrao je Nemanja Matić, dok je menadžer Ole Gunar Solšer odlučio da za ovaj duel odmori nekoliko prvotimaca među kojima i Kristijana Ronalda i Pogbu.

Čelsi je uspeo da eliminiše Aston Vilu tek posle boljeg izvođenja penala. Meč na Stamford Bridžu je posle 90 minuta završen nerešeno 1:1. Timo Verner je u 54. minutu doveo Plavce u vođstvo, a deset minuta kasnije izjednačio je 19-godišnji Kameron Arčer. Prilikom izvođenja penala ekipa Tomasa Tuhela je pobedila sa 4:3, junak je bio golman Kepa.

Penale slavi i Totenhem. Vodio je u Vulverhemptonu sa 2:0, domaćin je izjednačio na 2:2, a onda su gosti iz Londona bili spretniji prilikom izvođenja jedanesteraca.

Arsenal je rezultatski ubedljivo pobedio Vimbldon sa 3:0 golovima Lakazeta (11. penal), Smit Rova (77) i Enketija (80).

Plasman u osminu finala Liga kupa obezbedili su i Lester i Brajton.

Rezultati mečeva igranih u sredu: Mančester Junajted – Vest Hem Junajted 0:1, Čelsi – Aston Vila 1:1 – penalima 4:3, Arsenal – Vimbldon 3:0, Brajton – Svonsi 2:0, Milvol – Lester 0:2, Vuls – Totenhem 2:2 – penalima 2:3.