Vest Hem „zakuvao“ prvenstvo, Marez promašio penal za pobedu

Reuters/Molly Darlington

Raduju se navijači Liverpula, čiji je tim u subotu osvojio FA Kup, a sada im je uslugu učinio Vest Hem, koji je odigrao nerešeno protiv Mančester sitija. Građani sada imaju četiri boda, ali i utakmicu više od Redsa, kolo pre kraja.

Vest Hem je odigrao nerešeno protiv Mančester sitija – 2:2, u jednom od najuzbudljivijih mečeva u sezoni. Na kraju, gosti mogu da budu zadovoljni bodom, s obzirom na to da će sve biti u njihovim rukama. Gubili su Građani sa 2:0, izjednačili, imali i priliku da sa jedanaesterca kompletiraju preokret…

Vest Hem je koristio sve slabosti odbrane Mančester sitija, a bilo ih je u prvom poluvremenu. Boven je najpre u 24. minutu izbegao ofsajd zamku, pogrešio je Laport u toj situaciji, izašao je “oči u oči” sa Edersonom, zaobišao ga i smestio loptu u mrežu.

Apsolutna dominacija u posedu lopte Građanima je donela samo jalovu inicijativu, a domaći su čekali i dočekali još jednu grešku favorizovanog rivala. Dogodilo se to u 44. minutu, ponovo je Siti pokušao na napravo ofsjad zamku, ponovo je to izbegao Boven i na dodavanje Antonia doneo je dva gola prednosti svom timu.

Nije imao kud Pep Gvardiola, njegova ekipa je krenula na sve ili ništa u drugom poluvremenu. Pokrenuo ih je gol Griliša, koji je bio precizan posle dodavanja Rodrija u 49. minutu.

Sofascore

Umešno su se branili Čekićari, ali nius imali ni dovoljno sreće. U 69. minutu, posle ubacivanja sa leve strane, do tada sjajni Cufal glavom je nespretno zatresao svoju mrežu. Sedam minuta pre kraja, posle pregledanog snimka, Tejlor je opravdano pokazao na belu tačku.

Izveo ga je u 85. minutu Marez, ne baš najbolje, pa je sjajni Fabijanski pogodio stranu i ukrotio njegov udarac na oduševljenje domaćih, ali i navijača Liverpula.

Lids je osvojio bod protiv Brajtona, pitanje je da li će im to biti dovoljno da izbegnu ispadanje u Čempionšip. Imali su dobru priliku da eventualnom pobedom na domaćem terenu znatno uvećaju šanse za opstanak, ali je Velbek golom u 21. minutu doveo goste u vođstvo. Na kraju, Lidsu je ipak veliki bod obezbedio Struijku drugom minutu nadoknade.

Ostali mečevi nisu imali toliki rezultatski značaj, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. Lester je u gostima do nogu potukao Votford, ekipu koja se na taj način oprostila od domaćih navijača, ali i Premijer lige.

I pored činjenice da ih je u vođstvo doveo Žoao Pedro u petom minutu, Lester je preokrenuo. Golovima Medisona u 18, Vardija u 22. i 70, Barnsa u 46. i 86. minutu gosti su odneli sva tri boda.

Aston Vila i Kristal Palas su remizirali. Mreže su ostale mirne u prvom poluvremenu, ali je bilo daleko zanimljivije u nastavku. Najpre je Vila povela golom Votkinsa u 69. minutu, bod ekipi iz Londona obezbedio je Šlup, koji je pogodio u 81. minutu.

Pobednika nije bilo ni u okršaju Vulverhemptona i Noriča. Najbolji strelac Kanarinaca Temu Puki pogodio je u 37. minutu, domaći su do boda došli golom 20-godišnjeg Francuza Ait Nurija u 55. minutu.