Vila izdržala sve napade Svetaca: Barkli za 3 boda

Premier League 30. jan 202122:54 > 31. jan 2021 8:454 komentara
Pool/Getty Images

Fudbaleri Aston Vile pobedili su Sautempton u 21. kolu Premijer lige rezultatom 1:0 i upisali 10. trijumf u sezoni. Sveci su, na drugoj strani, ostvarili treći uzastopni poraz, a ukupno sedmi.

Strelac odlučujućeg pogotka na Sent Merizu bio je Ros Barkli u 41. minutu. Engleski vezista je iskoristio centaršut Džeka Griliša i glavom zatresao mrežu za treći gol u ligi ove sezone.

Bila je to praktično jedina prava prilika u prvom poluvremenu kada je reč o oba tima. U drugom je Sautempton igrao znatno konkretnije i pravo je čudo kako nije izbegao poraz.

Velike prilike imali su Če Adams u dva navrata i jednom Jan Bednarek, ali je organizovana odbrana gostiju na čelu sa golmanom Emilijanom Martinesom izdržala sve nalete. U dubokoj nadoknadi vremena poništen je i gol Denija Ingsa zbog milimetarske ofsajd pozicije.

U međuvremenu, jedini udarac za Vilu u drugom delu uputio je Bertran Traore, koji je gađao malo pored stative u 76. minutu.

Tim iz Birmingema popeo se na osmu poziciju tabele sa 32 boda, a u sledećoj rundi dočekuje Vest Hem.

Sveci su pali na 11. mestu sa 29 poena. Pred njima je gostovanje Mančester Junajtedu.