Vila promašivala, pobeda Vest Hema iz dva šuta

Premier League 30. nov. 202023:02 > 23:05
Vest Hem
Neil Hall - Pool/Getty Images

Fudbaleri Vest Hema u poslednjem meču desetog kola Premijer lige u Londonu su pobedili ekipu Aston Vile rezultatom 2:1.

Ekipa Dejvida Mojsa dva puta je šutnula u okvit gola rivala i oba puta je bila precizna, dok je Vila terensku nadmoć nije uspela da materijalizuje čak ni iz penala. Gosti kod rezultata 2:1 nisu realizovali jedanaesterac, a u nadoknadi im je i poništen pogodak posle asistencije VAR.

Vest Hem je na deobi petog mesta sa 17 bodova, dok Aston Vila ima dva manje.

Čekićari su poveli već u 2. minutu kada je Anđelo Ogbona sjajno skočio posle kornera i glavom matirao Emilijana Martinesa.

Bio je to prvi pogodak za Italijana ove sezone.

Gosti iz Birmingema izjednačili su u 25. minutu. Džek Griliš je snažno šutirao sa 18-metara, lopta je zakačila Ogbonu i završila iza leđa Lukaša Fabijanskog.

Vila je nastavila da napada i drži loptu u posedu (66%-34%), ali Vest Hem je koristio retke šanse.

Džared Boven je tek što je počelo drugo poluvreme odlično reagovao i centaršut Saida Menrahme pretvodio u drugi pogodak svog tima.

Tim Dina Smita je u 74. minutu mogao do drugog izjednačenja, međutim, Oli Votkins je sa bele tačke pogodio prečku. Napadač Vile se upisao u strelce u drugom minutu nadoknade, ali je VAR potvrdio da je bio u ofsajdu.

Ekipa iz Londona u sledećem kolu dočekuje Mančester Junajted koji je takođe u seriji od tri pobede, dok Aston Vila , koja je imala čak 16 udaraca ka golu rivala, dočekuje Njukasl.

Totenhem i Liverpul su lideri Premijer lige sa po 21 bodom, Čelsi ima 19, Lester 18, Vest Hem, Sautempton i Vulvsi po 17, Everton i Mančester Junajted po 16…