Vredne Pčele ponovo u finalu

Bornmut
REUTERS/ Matthew Childs

Fudbaleri Brentforda slavili su protiv Bornmuta 3:1 u drugom meču polufinala plej-ofa Čempionšipa i tako sa ukupnih 3:2 izborili plasman u finale.

Brentford je postao prvi tim u istoriji engleskog fudbala, koji je došao do finala u dve uzastopne sezone, a da su oba puta izgubili prve utakmice polufinala.

Prošle sezone su bili poraženi od Svonsija.

Međutim, ni ovaj meč nije sjajno počeo za popularne Pčele. Arno Danđuma je dao gol u petom minutu i povećao prednost Bornmuta na 2:0.

Međutim, u 16. minutu sviran je jedanaesterac za domaće, a izjednačenje donosi Ivan Toni. Bio je to njegov 32. gol u ovom prvenstvu, a već ranije je postao najbolji strelac u istoriji Čempionšipa. Asmir Begović je zaradio žuti karton jer je posle primljenog gola iz penala pokušao da otme loptu iz ruku Toniju.

Vrlo važan momenat desio se u 28. minutu. Štoper Bornmuta Kris Mepam srušio je Brajana Mbeuma i kao poslednji čovek odbrane dobio direktan crveni karton. Od tog trenutka Brentford je sve vreme napadao i poveli su u 50. minutu.

Vrlo lepo je šutirao Janelt. Međutim, to je bio rezultat koji je utakmicu vodio u produžetke. Zato su fudbaleri menadžera Tomasa Franka dodali još više gasa i konačno došli do trećeg gola u 81. minutu. Zlatni gol dao je Fors.

Brentford je inače najneuspešniji tim u istoriji plej-ofa, pošto u prethodnih devet nastupa nikada nisu uspeli da se dočepaju višeg ranga takmičenja.

Na utakmici je bilo gledalaca, pošto je u plej-ofu dozvoljeno da navijači popune četvrtinu kapaciteta stadiona.

Protivnik ekipi iz Zapadnog Londona biće pobednik drugog polufinala. Svonsi ima prednost 1:0 protiv Barnslija. Utakmica se igra od 19.30, uz direktan prenos na Sport klubu 3.