Žoao za slavlje Paunovićevog Redinga

Catherine Ivill/Getty Images

Reding je konačno ostvario trijumf u Čempionšipu. Izabranici Veljka Paunovića savladali su na gostovanju Preston 3:2 i pobegli na četiri boda od zone ispadanja.

Malo je falilo da ponovo Reding od gotovog napravi veresiju. Vodili su 3:0 protiv Prestona, a blistao je Portugalac Lukas Žoao. Prvo je postigao golove u 2. i 19. minutu, a onda je asistirao Sviftu u 55. minutu za činilo se nedostižna tri gola prednosti.

povezane vesti

Međutim, domaći se nisu predavali. Preko Džonsona u 57. i Arčera u 74. minutu su smanjili na 3:2, ali ipak nisu imali snage da dođu do izjednačenja.

Reding je poslednji trijumf pre Prestona ostvario 27. novembra prošle godine i zanimljivo je da su identičnim rezultatom pobedili Svonsi na gostovanju.

Niz odličnih igara nastavio je Šefild junajted. Pobedili su Svonsi 4:0 i probili se na šesto mesto, koje garantuje mesto u baražu za borbu za Premijer ligu. Dva gola su delo Gibs Vajta, a po jedan su upisali Baldok i Šarp.

U ostalim utakmicama ostvareni su sledeći rezultati: Bristol Siti – Midlsboro 2:1, Kardif – Blekpul 1:1, Koventri – Barnsli 1:0, Derbi – Piterboro 1:0, Luton – VBA 2:0, KPR – Hal 1:1, Stouk – Birmingem 2:2.