Preokret, penal… Bešiktaš srušio Galatu u velikom derbiju!

Fudbal 25. okt. 202121:00 > 21:01
Besiktas
REUTERS/Murad Sezer

Šampion Turske Bešiktaš posle preokreta je pobedio Galatasaraj na svom stadionu rezultatom 2:1 u derbiju 10. kola Superlige.

Najveće zasluge za peti uzastopni trijumf Orlova nad velikim rivalom kod kuće idu kanadskom napadaču Kajlu Larinu, dvostrukom strelcu. Epitet junaka ide i golmanu Ersinu Destanoluu, koji je odbranio penal u završnici meča na Vodafon parku.

Aleksandru Cikaldau je doveo Galatu do prednosti u 35. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije Larin izjednačio na asistenciju Umuta Meraša.

Na preokret se čekalo do 64. minuta. Korner je izveo Nedžip Ujsal, a Larin još jednom savladao Fernanda Musleru i rešio meč.

Lavovi su u 81. minutu propustili ogromnu priliku da izbegnu poraz. Posle igranja rukom Domagoja Vide u šesnaestercu, dosuđen im je penal, ali je šut Mostafe Mohameda zaustavio Destanolu.

Bešiktaš na trećem mestu ima 20 bodova, poput drugoplasiranog Hataja i četvrtoplasirane Alanje. Galatasaraj je osmi sa 17 poena.