Primera 20. mar 201622:25 > 22:36

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali Sevilju 4:0, dve nedelje uoči El Klasika.

Madriđani su poveli u šestom minutu golom Karima Benzeme, da bi 20 minuta kasnije Kevin Gameiro promašio penal za izjednačenje.

U 58. minutu penal je promašio i Kristijano Ronaldo, ali se Portugalac iskupio samo pet minuta kasnije i pogodio za 2:0.

Sevilja se predala posle ovog gola, dva minuta kasnije primila je i treći koji je postigao Garet Bejl, da bi konačan rezultat pet minuta pre kraja postavio Hese Rodriges.

Real je slavio četvrto kolo u nizu i iskoristio kiks Atletika u Hihonu te smanjio zaostatak za drugoplasiranim gradskim rivalom na samo bod.

„Kraljevski klub“ za dve nedelje, posle reprezentativne pauze, očekuje meč sezone u Primeri, gostuje Barseloni na Nou Kampu.

S druge strane, Sevilja je poražena posle tri kola i deli petu poziciju sa Seltom, a šest je bodova od mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.