Valdes preti rekordu Reine seniora

Golman Barselone Viktor Valdes može mirno da spava kada ispred sebe ima „fudbalsku mašineriju“ koja „melje“ rivale iz kola u kolo. Čuvar mreže Katalonaca nesavladiv je poslednjih osam utakmica, odnosno 787 minuta, čime se približio obaranju rekorda koji je od sezone 1972/1973. u vlasništvu Migela Reine, inače oca sadašnje „jedinice“ Liverpula Pepea. Reina senior 824 minuta nije vadio loptu iz mreže.
Poslednji put Barsa je primila gol, tačnije dva, 21. septembra u duelu sa Valensijom na „Mestalji“, u meču završenom rezultatom 2:2. Nakon toga usledila je strašna serija ekipe Pepea Gvardiole tokom koje je jedino „preživela“ Sevilja, koja je uspela da „iščupa“ remi na „Nou Kampu“ (0:0). Za vreme pomenutog perioda Mesi i društvo su postigli čak 22 gola, a mreža im se, rekosmo, nijednom nije tresla.

Author: Sportal