Grizman i Gameiro junaci, Alves odbranio dva penala!

Primera 2. okt 201614:04 > 14:05
Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su Valensiju sa 2:0 u jednom od derbija sedmog kola Primere, i to pošto je Dijego Alves odbranio dva penala.

Golove za Madriđane postigli su Antoan Grizman u 63. minutu i Kevin Gameiro u nadoknadi vremena, što je i pored promašenih jedanaesteraca bilo više nego dovoljno za trijumf.

Alves je bio odličan na golu Slepih miševa kada su u pitanju penali, pošto je odbranio prvo šut Grizmana u 44. minutu, a potom i Gabija u 69. Brazilac je broj odbranjenih penala u Primeri doveo do 19, a postao je i prvi golman Valensije koji je na istoj utakmici odbranio dva.

Valensija se dobro držala u prvom poluvremenu sa Jorgandžijama, a gosti su došli u vođstvo pošto je prethodno Alves odbranio veoma dobru šansu Fernanda Toresa. Gameiro je prihvatio loptu, odmah je prosledio Grizmanu, koji je brzo reagovao i golman Valensije nije imao šansu.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, i Gabi je bio neprecizan sa bele tačke, ali je pobedu Madriđana potvrdio Gameiro, koji je sjajno istrčao pred Alvesa i zatresao mrežu.

Crnogorski fudbaler Stefan Savić je odigrao svih 90 minuta za Atletiko, dok je Šime Vrsaljko ostao na klupi.

Atletiko je posle četvrte pobede ove sezone bar na nekoliko sati izbio na čelo tabele sa 15 bodova, jednim više od Reala i Sevilje, s tim što kraljevski klub kasnije tokom dana igra sa Eibarom.