Sevilja se namučila u Leganesu

Primera 15. okt 201614:52 > 14:58
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Ekipa Sevilja savladala je Leganes 3:2 (1:0), u drugom meču osmog kola La lige. Andalužani su zamalo prokockali dva gola prednosti, ali je rezervista Pablo Sarabija sjajnim golom pet minuta pre kraja spasao goste.

Aitor Alcalde/Getty Images

Franko Vaskes je doneo vođstvo Sevilji u 25. minutu, a kada je u 58. pogodio i Samir Nasri, izgledalo je da će Andalužani lako osvojiti tri boda.

Međutim, potcenili su domaćina, Leganes desetak minuta kasnije, u roku od dva minuta stiže do izjednačenja, a David Timor i Aleksander Šimanovski su oduševili navijače.

Ipak, Horhe Sampaoli pravi sjajan potez uvodeći u igru Sarabiju u 72. minutu umesto Ben Jadera, jer 24-godišnji vezista postiže spektakularan pogodak dijagonalom iskosa sa leve strane.

Sevilja je ovom pobedom, petom u sezoni, a prvom u gostima, preuzela prvo mesto bar na nekoliko sati i nastupa madridskih ekipa.

S druge strane, Leganes je četvrtim porazom ostao na deobi od 9-11. pozicije sa Real Sosijedadom i Seltom.