Sjajan preokret Sevilje u La Korunji!

Primera 19. nov 201615:01 > 15:08
Aitor Alcalde/Getty Images

Fudbaleri Sevilje pobedili su Deportivo u La Korunji sa 3:2 posle velikog preokreta u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru 12. kola.

Andalužani su na poluvremenu gubili sa 2:1, ali su za šest minuta u samom finišu postigli dva pogotka i upisali sedmu pobedu ove sezone. Junaci trijumfa Sevilje bili su Vitolo i Gabrijel Merkado.

Deportivo je poveo preko Rajana Babela već u prvom minutu, a mreže su potom mirovale do 42. minutu, kada je Florin Andone udvostručio prednost domaćina.

Dva minuta kasnije Stiven N‘Zonzi je smanjio na 2:1 i tako dao nadu gostima, ali Sevilja nikako nije uspevala da stvori šansu kojom bi došla barem do boda. Međutim, u samom finišu utakmice, viđen je preokret, pošto Sevilja nije odustala, a fudbaleri Deportiva su mislili da imaju pobedu u rukama. Prvo je Vitolo izjednačio u 87. minutu, a Merkado doneo sva tri boda Sevilji u drugom minutu nadoknade.

Andalužani su barem na nekoliko sati skočili na treće mesto tabele i sada imaju 24 boda, tri manje od vodećeg Reala, koji tek od 20.45 igra sa Atletikom. Deportivo je na 16. poziciji sa deset bodova.

Rezultate Primere pogledajte ovde, kao i tabelu.