Karneval na "Kalderonu" – 3:0 i dva promašena penala

Primera 15. apr 201720:28 > 20:29
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su Osasunu rezultatom 3:0 u okviru 32. kola Primere u utakmici koju su obeležila i dva promašaja sa bele tačke za dva minuta.

Dvostruki strelac pred oko 44.000 gledalaca na „Visente Kalderonu“ bio je Janik Karasko, a jedini preostali gol postigao je Felipe Luis.

Pobeda ‚Jorgandžija‘ je bila ubedljivija, ali je Salvatore Sirigu za 60 sekundi dva puta odbranio udarce najpre Karaska, a potom i Tomasa Parteja sa 11 metara.

Atletiko je rutinski došao do tri boda, a Dijego Simeone je promešao karte i na teren izveo kombinovan sastav, čuvajući bitne fudbalere za revanš meč četvrtfinala Lige šampiona sa Lesterom. Ceo meč su tako na klupi presedeli Antoan Grizman i Saul.

Madriđani su poveli u 30. minutu, kada je Karasko udarcem sa 20 metara savladao Sirigua. Isti igrač je u drugom minutu nastavka igre iskoristio asistenciju Gaitana i udarcem glavom duplirao vođstvo svog tima. Konačan rezultat postavio je Luiz u 61. minutu. Bio je to treći pogodak brazilskog fudbalera na poslednja četiri meča u ligi.

Usledila su dva promašaja iz penala – prvo je Sirigu oborio Anhela Koreju, a svega 60 sekundi kasnije Melero ponovo pokazuje na belu tačku, pošto je De las Kuevas igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Atletiko sada na trećem mestu tabele ima 65 bodova, deset manje od vodećeg Reala, koji ima utakmicu manje. Osasuna je na samom začelju sa 17 bodova.