Triler u finišu, Bakambu izvukao ‚Žutu podmornicu‘

Primera 22. apr. 201718:12 > 18:14
Matej Divizna/Getty Images

Fudbaleri Viljareala pobedili su Leganes rezultatom 2:1 u 33. kolu Primere zahvaljujući pogotku Sedrika Bakambua u nadoknadi vremena.

Bakambu je bio strelac i prvog gola za Viljareal pred 17.000 navijača, da bi Gerero izjednačio u poslednjem minutu susreta. Iako se činilo da će biti viđena podela bodova, Bakambu je sam doneo sva tri boda ‚Žutoj podmornici‘.

Na prvu gol u Viljarealu se čekalo do 68. minutu, kada je Roberto Soldado odlično proigrao Bakambua u kaznenom prostoru, a on loptu poslao tik pored leve stative.

Leganes je imao odličnu šansu da uzvrati samo nekoliko minuta kasnije preko Erika Morgana, ali je brzao, pa je Andres Fernandes bez problema odbranio njegov šut. Gosti su nastavili da napadaju i uspeli su da dođu nadomak remija, kada je Gerero iz blizine poslao loptu u gol Viljareala posle asistencije Alberta Buena.

Međutim, pitao se i Bakambu, koji je ispratio odličan centaršut Džonatana Dos Santosa i loptu prosledio glavom u gol.

Viljareal je tako upisao 16. pobedu, posle koje je ostao na petom mestu tabele sa 57 bodova. Leganes je na 17. poziciji sa 27 bodova.