Hetafe se nakon jedne sezone vraća u Primeru!

Primera 24. jun 201722:20 > 22:21
Getty Images/Aitor Alcalde

Nakon samo jedne sezone u Segundi, Hetafe se vraća u Primeru, pošto je u finalu plej-ofa bio bolji od Tenerifea ukupnim rezultatom 3:2.

Na Alofonso Peres stadionu domaćin je vec posle devet minuta anulirao rezultat iz prvog meča (0:1). Strelac prvog gola bio je Alehandro Forlin u 9. minutu.

Četiri minuta kasnije bilo je 2:0. Gol postiže još jedan bivši premijerligaški igrač Dani Pačeko. Gosti su se brzo vratili u mec. U 17. minutu Losano je smanjio na 2:1.

To je bio rezultat koji je Trenerife vodio u elitu. Ipak, već do poluvremena Madrđani postižu i treći gol. Ponovo je strelac Dani Pačeko.

Ekipa, koju vodi Hose Bordalas, tako se posle samo jedne sezone vraca u društvo najboljih gde su u kontinuitetu igrali od 2004. do 2016. godine. U tom periodu su i dva puta igrali finale Kupa Kralja i stigli do četvrtfinala Kupa Uefa.